Na początku pierwszej połowy meczu następowała wymiana bramek pomiędzy drużynami. Pierwsze trafienie należało do Borysławskiej z drużyny gospodarzy, jednakże elblążanki nie pozostały dłużne i od razu wyrównały wynik. 2 minuta to celny i skuteczny strzał Weroniki Weber. W 6 minucie bramkę dla Startu strzeliła Stapurewicz i od tamtej pory zawodniczki z Elbląga zaczynały uciekać swoim rywalkom. W 10 minucie Start znów miał okazję zdobycia kolejnej bramki i również i tym razem okazję wykorzystała Weber. Zawodniczki z AWS Energa Szczypiorno Kalisz walczyły, jednakże udawało im się jedynie wyrównywać wynik.

W 15 minucie bramkę dla Startu zdobyła Macedo, zaś w 16 minucie Pahrabitskay (wynik 9:11 dla Elbląga). Po tych dwóch bramkach trener gospodarzy poprosił o przerwę. Po przerwie Dworniczuk zawodniczka z Elbląga otrzymała żółtą kartę, przez co po rzucie karnym straciły bramkę (wynik 10:11). Kolejne minuty to 3 dodatkowe bramki dla Startu i jeden dla Kalisza. 8 minut przed końcem pierwszej połowy o przerwę tym razem poprosił Roman Mont trener EKS Start Elbląg. Po przerwie kolejną celną bramkę dołożyła Macedo (11:15). Zawodniczki z Kalisza próbowały gonić swoje rywalki, jednakże nie były wstanie zatrzymać elblążanek. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 14:17 dla EKS Start Elbląg.

Po przerwie pierwsza i druga bramka należała do Stanisławczyk z drużyny AWS Energa Szczypiorno Kalisz (16:17). Zawodniczki ze Startu nie pozostały jednak bierne i nie pozwoliły na wyrównanie i dalsze straty. Oddały 3 kolejne celne bramki (16:20), przez co trener gospodarzy Łukasz Kobusiński poprosił o przerwę w 36 minucie meczu. Po przerwie zespół z Kalisza próbował gonić swoje rywalki. W 37 minuty zyskali jedną bramkę, a w 39 kolejną z celnie oddanego rzutu karnego. Kolejne minuty, to zdecydowanie większa skuteczność przyjezdnych. Elblążanki wykorzystywały każdą okazję do zdobycia kolejnych bramek dla zespołu.

W 49 minucie dla drużyny z Elbląga celny rzut oddała Macedo, a chwilę po kolejną bramkę dla swojej drużyny dołożyła Owczarek i Pahrabitskay. W 51 minucie meczu AWS Energa Szczypiorno Kalisz tracił już 7 punktów, wynik wynosił 20:27 dla Startu. Zespół gospodarzy nie złożył jednak rękawicy, walczył do końca, jednak nie był w stanie już dogonić swoich rywalek. Ostatecznie mecz zakończył się z wynikiem 26:32 dla EKS Start Elbląg.

MPV otrzymała Weronika Weber z EKS Start Elbląg, zaś nagrodę indywidualną dla drużyny gości przyznano bramkarce i była nią Palina Kukharchyk.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – EKS Start Elbląg 26:32 (14:17)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska, Kukharchyk – Kucharska 9, Stanisławczyk 7, Pilitowska 4, Wilczek 2, Kaczmarek 2, Borysławska 2, Zamyshliak, Miłek.

EKS Start Elbląg: Ciąćka, Radojcic – Weber 7, Stapurewicz 6, Macedo 6, Wołoszyk 4, Pahrabitskaya 4, Tarczyluk 2, Grabińska 1, Bancilon 1, Owczarek 1, Głębocka, Dworniczuk, Kuźmińska.