Na ten dzień czekali wszyscy fani szczypiorniaka w Kaliszu. Dokładnie o godz. 16.00 w hali Kalisz Arena piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz zagrają z wicemistrzyniami Polski MKS FunFloor Lublin. Będzie to zarazem pierwszy mecz kaliszanek przed własną publicznością w ORLEN Superlidze Kobiet.

Kaliszanki bardzo dobrze rozpoczęły swoje pierwsze spotkanie w ORLEN Superlidze Kobiet w Piotrkowie Trybunalskim. Już po 3 minutach prowadziły 0:4, jednak doświadczone gospodynie wyrównały w pierwszej połowie, a w drugiej części spotkania odjechały beniaminkowi wygrywając różnicą 12 bramek – 36:24.

Podobną różnicą bramek wygrały lublinianki, które na własnym parkiecie podejmowały Galiczankę Lwów. Najwięcej bramek dla gospodyń – 7, rzuciła Stela Posavec, która została wybrana także MVP tego meczu.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz i MKS FunFloor Lublin jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Kaliszanki wiedzą jednak z jak klasowym rywalem przyjdzie im się mierzyć – Czekamy na ten pierwszy mecz w Kaliszu z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że hala Kalisz Arena się wypełni kibicami – mówi rozgrywająca Daria Miłek – Każdy mecz z takim przeciwnikiem jak MKS FunFloor Lublin jest dla nas dobrym sprawdzianem. Osobiście cieszy mnie to, że możemy rywalizować z tak doświadczonym zespołem, z którym będziemy mogły wypróbować różne warianty naszej gry – dodaje.

Lubię grać przeciwko takim rywalom ponieważ mogę na ich tle sprawdzić swoje umiejętności. Do takich spotkań podchodzę z dodatkowym zaangażowaniem – mówi bramkarka Palina Kukharchyk, która po raz pierwszy wystąpi przed kaliską publicznością – Liczę na duże wsparcie kibiców, a ze swojej strony obiecuję, że zostawimy kawał serducha na boisku i pokażemy swoją najlepszą grę – dodaje.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 17 września na godz. 16.00 w hali Kalisz Arena. Transmisja na Emocje.tv.