Po zwycięstwie w Lubinie z Zagłębiem wydawało się, że piłkarki ręczne Piotrcovii złapały właściwy rytm, który pozwoli na skuteczną walkę o medal mistrzostw Polski. Tymczasem zespół Krzysztofa Przybylskiego sprawił swoim kibicom duży zawód. Przegrał z EUROBUD-em JKS Jarosław 21:26 (10:13) w meczu 17. Serii PGNiG Superligi.

Wynik spotkania otworzyła Patrycja Królikowska, ale już po chwili wyrównała Katarzyna Kozimur. Do 19. minuty wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 7:7 trzy bramki z rzędu zdobyły jednak jarosławianki, które na siedem minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły 10:7. Tę trzybramkową przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy (13:10).

Po zmianie stron zespół Reidara Mostada jeszcze powiększył różnicę bramkową. Piotrcovia raziła nieskutecznością, a EUROBUD to wykorzystał z zimną krwią. W 45. minucie po trafieniu Sylwii Matuszczyk było już 19:12 dla przyjezdnych. Ostatni kwadrans to przebudzenie piotrkowianek. Ciężar gry wzięła na siebie Joanna Waga, ale w pojedynkę nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Wygraną gości (26:21) przypieczętowała Ivona Mrden.

Jesteśmy sami sobie winni. Nie można wygrać meczu popełniając tyle błędów w obronie i szczególnie w ataku. Trzeba też oddać bramkarkom z Jarosławia, że czytały nasze rzuty. Nie załamujemy się, gramy dalej. Przed nami jeszcze dwie rundy ligi i wszystko jest możliwe – powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

We wrześniu wyjeżdżałyśmy z Piotrkowa z wielkim niedosytem, a dziś to my się cieszymy. Każda z dziewczyn zasługuje na duże brawa, dzisiaj dałyśmy z siebie naprawdę wiele. Walka o medal toczyć się będzie do samego końca, a ja mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku to my będziemy się z niego cieszyć – dodała Sylwia Matuszczyk – najlepsza zawodniczka spotkania.

Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 21:26 (10:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Drażyk 2, Klonowska, Oreszczuk 1, Trawczyńska 1, Majsak 3, Królikowska 3, Stanisławczyk, Jureńczyk, Grobelna, Trbović 1, Świerczek 3, Waga 7/5, Yashchuk.
Kary: 0 min
Rzuty karne: 5/6

EUROBUD: Durasinović, Kordowiecka – Balsam 7/4, Gadzina 4, Mrden 2, Matuszczyk 5, Nestsiaruk 4, Zimny 2, Strózik, Kukharczyk, Kozimur 2.
Kary: 6 min (Nestsiaruk, Strózik, Kozimur)