Pierwszy mecz 6. serii spotkań ORLEN Superligi kobiet stanowił dobrą wizytówkę krajowych rozgrywek. Po starciu pełnym efektownych goli 34:28 zwyciężyły liderki z MKS-u FunFloor Lublin, przedłużając zwycięską serię do siedmiu wygranych.

Już w 40. sekundzie spotkania na linii siódmego metra stanęła Magda Balsam. Lubelska skrzydłowa bezbłędnie wykonała rzut karny, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Gospodynie błyskawicznie wyrównały. Nim upłynęła druga minuta, obie drużyny miały na swoich kontach już po dwa gole. W ciągu kolejnych 60 sekund biało-zielone podwoiły swój dorobek bramkowy. Na początku szóstej minuty podniosły prowadzenie do trzech goli (6:3). Tempo spotkania było wysokie. Piotrkowianki szybko uzyskały kontakt. Dla miejscowych trafiały głównie Justyna Świerczek i Daria Grobelna. Dla gości trzy gole zdobyła Magda Balsam, a jedno trafienie mniej zaliczyła na tym etapie meczu Stela Posavec.

Na początku 11. minuty Tatiana Trbovic wyrównała stan rywalizacji do poziomu 7:7. Dzięki bramkom autorstwa Balsam i Posavec lubelski MKS ponownie odskoczył na dwa gole przewagi. Pojedynczym trafieniem odpowiedziała Silvie Polaskova. W kolejnych minutach po obu stronach parkietu kibice zgromadzeni w piotrkowskiej hali Relax mogli oglądać popis gry bramkarek. Wynik 9:8 dla gości utrzymał przez niemal pięć minut. W końcu wyrównała Joanna Gadzina. Prowadzenie dla MKS-u odzyskała natomiast niezawodna Magda Balsam, zdobywając gola na 10:9 dla biało-zielonych. W 19. minucie kolejną bramkę dla gości dołożyła Oktawia Płomińska.

W 20. minucie popularna „Baza” ponownie pokonała Oliwię Suligę. Był to już szósty gol skrzydłowej reprezentacji Polski w tym meczu. Niemal do końca 22. minuty utrzymało się dwubramowe prowadzenie lublinianek. Wtedy to Julia Pietras zaliczyła dwa przechwyty. Za pierwszym razem kontrę wykończyła Patrycja Noga. Za drugim górą była golkiperka Piotrcovii. Niedługo później Posavec przedarła się przez obronę rywalek, ale trafiła w słupek. Nie pomyliła się natomiast Justyna Świerczek i przewaga gości znów stopniała do dwóch trafień. Ta sama zawodniczka po chwili popisała kolejnym się niewątpliwej urody rzutem z dystansu. MKS w 26. minucie wygrywał już tylko 13:12. Jeszcze przed przerwą do siatki miejscowych trafiły jednak Aleksandra Tomczyk i Magda Więckowska, ustalając wynik pierwszej połowy na 15:13 dla wicemistrzyń Polski.

Pierwszy gol po zmianie stron padł po rzucie Steli Posavec. Chwile później po błyskawicznym rajdzie lewą stroną boiska do siatki trafiła Michalina Pastuszka. W 33. minucie bramkę dołożyła Kinga Achruk i lubelski MKS wygrywał 18:13. Kolejne celne trafienia zaliczały Więckowska, Posavec i Pastuszka. Gdy w 36. minucie Płomińska umieściła piłkę w siatce, przewaga gości urosła już do siedmiu goli (22:15). Piotrcovia popełniała coraz więcej błędów, a lublinianki były bezlitosne. Niespełna dwie minuty później Balsam trafiła po raz siódmy, a przewaga jej drużyny wynosiła już osiem goli.

Bezpośrednio po upływie 40. minuty dwie kolejne bramki zdobyła dla gospodyń Tauani Schneider. Gole miejscowych zostały błyskawicznie zniwelowane przez świetnie dysponowane Balsam i Posavec. W 43. minucie skrzydłowa zdobyła już dziewiątego gola w tym meczu. Tyle też bramek wynosiła już przewaga jej drużyny (26:17). Na kwadrans przed końcem starcia po raz pierwszy w tym potkaniu na listę strzelczyń wpisała się Paulina Masna. W ciągu kilkudziesięciu sekund ponownie zdobyła gola. Dla gospodyń trafiała natomiast Sylwia Radushko. Lubelski MKS wciąż prowadził dziewięcioma bramkami (28:19).

W kolejnych minutach po bramce dla biało-zielonych zdobyły obie siostry Więckowskie. Gospodynie jednak potrafiły zrewanżować się celnymi rzutami. Choć w ich grze dało się wyczuć nerwy, robiły wszystko, by zniwelować przewagę gości. Szczególnie dobrze prezentowała się pod koniec spotkania Patrycja Królikowska. Skrzydłowa dawniej związana z lubelskim MKS-em dobrze radziła sobie w defensywie. Jednocześnie w ciągu dziesięciu minut pięciokrotnie pokonała bramkarkę biało-zielonych. Trwającą niemal pięć minut strzelecką niemoc MKS-u FunFloor Lublin efektownym przerzutem przełamała w końcu Aleksandra Tomczyk. Chwilę później pojedynek z Królikowską wygrała Paulina Wdowiak. Przyjezdny zespół wygrywał 33:27. Tomczyk ustaliła wynik meczu na 34:28 dla biało-zielonych. Tytuł MVP spotkania trafił do Magdy Balsam.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 28:34 (13:15)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Królikowska 5, Świerczek 4, Grobelna 4, Gadzina 3, Schneider 3, Radushko 3, Polaskova 2, Mokrzka 2, Trbovic 1, Sobecka 1, Waga. Kary: 8 min. Trener: Agata Cecotka

MKS: Wdowiak, Gawlik – Balsam 9, Posavec 6, M. Więckowska 4, Płomińska 4, Tomczyk 3, Pastuszka 3, Masna 2, Achruk 1, Noga 1, D. Więckowska 1, Szynkaruk, Pietras, Szczepaniak. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowały: Marina Dupli, Olena Podebrina (Kraków)