Pomimo długiej przerwy od rozgrywek ligowych, gnieźnianki zdecydowanie nie próżnowały. Szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski jeszcze przed świętami udały się do słowackich Michalovic, gdzie rywalizowały w międzynarodowym turnieju. W nim ich rywalkami były takie drużyny jak: Iuventa Michalovce, KKC Kisvárda i Karpaty Użhorod. Cały turniej Żółto-czarne zakończyły na bardzo dobry miejscu ulegając jedynie gospodyniom całego przedsięwzięcia.

Koszalinianki natomiast podczas przerwy miały okazję zmierzyć się na tle aktualnej trzeciej siły ORLEN Superligi Kobiet – KPR Kobierzyce. Sparing został rozegrany jeszcze przed końcem 2023 roku, a wynik z pewnością może zadowalać zawodniczki z Koszalina. Pomimo tego, że zajmują one 8 pozycję w tabeli, podczas rywalizacji z „Kobierkami” okazały się gorsze tylko o 3 bramki (31:34). Warto dodać, że jeszcze przed świętami drużyna z Koszalina zdołała wywalczyć awans do ćwierćfinału ORLEN Pucharu Polski, wygrywając z SPR Gdynia 22:33.

Spotkanie pomiędzy tymi drużynami może być emocjonujące. Koszalinianki z pewnością będą chciały podwyższyć swój dorobek punktowy, natomiast Żółto-czarne przyjadą do Koszalina z zamiarem umocnienia swojej pozycji w czołowej „szóstce” ligi. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się na korzyść ekipy z pierwszej stolicy Polski 26:19.

Mecz zaplanowano na niedzielę, 7 stycznia, o godzinie 16:00, w hali Widowiskowo-Sportowej, przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie.