Mecz rozpoczął się od trafienia Moniki Łęgowskiej, na które odpowiedziała Karolina Jasinowska. Oba zespoły do 4. minuty rzucały punkt za punkt, ale później gospodynie zdobyły dwa gole z rzędu. Ta sama sztuka udała im się w 12. Minucie przez co Ivo Vavra zdecydował się poprosić o czas. Po wznowieniu gry MKS wykorzystał rzut karny, do którego Karolina Kasprowiak dołożyła jeszcze jeden punkt.          Niebieskie wzięły się do pracy i w efekcie trzykrotnie trafiły do siatki rywalek za sprawą Gryczewskiej, Stokowiec i Polańskiej. Niestety podopieczne trenera Popka w końcówce pierwszej części znowu przejęły inicjatywę. Na osłodę bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła Paula Masiuda. Zespoły udały się do szatni przy stanie 14:11.

Rzucanie w drugiej połowie rozpoczęła Natalia Kolonko. Później przyszła pora na MKS. Matysek i Kuriata dopisały kolejne trafienia. Ruch nie odpuszczał i w efekcie najpierw rzut karny wykorzystała wcześniej wspomniana Kolono, a po niej celnością popisała się Jasinowska. Szkoleniowiec gospodyń zdecydował się na rozmowę ze swoim zespołem. Do 40. minuty sprawy toczyły się po myśli Niebieskich, ale później karę otrzymała Karolina Jasinowska, co skutecznie wykorzystał MKS. W 42. Ponownie o czas poprosił trener Vavra. Niespełna 8 minut później na tablicy widniał wynik 22:20, cały czas pozwalając Ruchowi mieć szanse na korzystny rezultat.

Niestety gospodynie kontrolowały przebieg spotkania i ponownie uciekły Niebieskim na sporą odległość. Od 52. minuty MKS rzucił celnie 5 razy, a w tym czasie przyjezdne odpowiedziały tylko raz za sprawą Michaliny Gryczewskiej. Chorzowianki nie zdołały odwrócić losów rywalizacji i tym samym w dalszym ciągu pozostają bez punktów w PGNiG Superlidze Kobiet.

MKS PR URBIS Gniezno – KPR Ruch Chorzów 29:25 (14:11)

Kary: MKS – 6 minut, Ruch – 4 minuty

MKS: Hoffman, Kobyłecka – Świerżewska 1, Nurska 4, Hartman, Tanaś, Giszczyńska, Łęgowska 7, Guziewicz, Siwka, Kasprowiak 6, Widuch, Kaczmarek 3, Chojnacka, Matysek 7, Kuriata 1 trener: Robert Popek

Ruch: Ciesiółka, Knapik – Bondarenko 1, Iwanowicz, Polańska 3, Gryczewska 3, Kolonko 7, Masiuda 4, Doktorczyk, Stokowiec 2, Sytenka, Miłek 1, Jasinowska 4, Grabińska, Bury, trener: Ivo Vavra