Początek spotkania to cztery bramki Justyny Świerczek dla Elbląga i dwubramkowe prowadzenie po 10 minutach gry. W tym czasie gry elblążanki bardzo dobrze rozgrywały piłkę i były skuteczne w ataku co dało im trzy bramki przewagi. Niestety cztery minuty przestoju pozwoliły koszaliniankom dogonić drużynę przyjezdną i w 18 minucie na tablicy 8:8. Kolejne minuty to brak skuteczności obu drużyn. Trzeba tutaj wspomnieć dobrze spisującą się w obronie Magdalini Kepesidou, która wybroniła dwa karne niestety skapitulowała dopiero przy dobitce. Końcówka pierwszej części to czas dla Andrzeja Niewrzawy i trzy bramki Startu przy jednym celnym rzucie zespołu z Koszalina. Pozwoliło to zakończyć pierwszą część spotkania jedną bramką przewagi 11:12 dla Elbląga.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdobycia czterech bramek przez zawodniczki z Koszalina i wyjście na dwubramkowe prowadzenie. Trzeba przyznać, że w tym czasie gry również obie bramkarki popisały się skutecznymi obronami w bramce Elbląga Wioleta Pająk a w bramce Koszalina Aleksanda Krebs. Niestety nie pomógł również czas wzięty przez trenera Andrzej Niewrzawę. Dopiero dwie akcje Elbląga wykończone przez Joannę Wagę i Alione Shupyk pozwoliły zmniejszyć prowadzenie koszalinianek do jednej bramki.

Na 15 minut przed końcem Nikola Szczepanik wykorzystując swojego trzeciego karnego doprowadziła do remisu 18:18. W tym okresie gry po raz piąty w meczu sędziowie odgwizdali karę dwóch minut dla drużyny EKSu.

W 50 min Start, po bramce uzyskanej w przewadze przez Alionę Shupyk, wyszedł na prowadzenie 19:20. Jednak kolejne pięć minut to ponownie przewaga drużyny Młynów, dwa gole Andriichuk, gol Urbaniak i Rycharskiej i wyjście na dwubramkowe prowadzenie gospodyń.

W samej końcówce karą dwóch minut został upomniany trener Andrzej Niewarzawa za kwestionowanie decyzji sędziów. Na 10 sekund przed końcem Kepesidou broni rzut koszalinianek, szybkie wznowienie i Aliona Shupyk przedarła się przez obronę i przewracając się rzuciła wyrównującego gola. Koniec meczu i na tablicy remis 23:23.

Rzuty karne.. Koszalin w poprzeczkę, Waga wybroniona przez Krebs, Smolinh pokonuje Kepe, Shupyk pewna bramka, Andriichuk gol, Gędłek po koźle celnie, Urbaniak w pierwsze tempo celnie, Rancić niestety wybroniona, Rycharska celnie i w karnych wygrywa Koszalin 4:3

MVP meczu zawodniczka Młynów Stoisław Koszalin Iuliia Andriichuk, najlepszą zawodniczką EKS Startu Elbląg Aliona Shupyk.

Młyny Stoisław Koszalin – EKS Start Elbląg 23:23 (11:12) karne 4:2

EKS Start: Kepesidou, Pająk – Pękala, Shupyk 6, Gędłek, Waga 3, Świerczek 6, Cygan, Stapurewicz, Agović 1, Rancić, Szczepanik 6, Choromańska, Bojicić 1

Młyny Stoisław: Krebs, Zimny, Filończuk – Nowicka, Rycharska 5, Mączka 2, Harić, Zagrajek, Smolinh, Borysławska, Mazurek 3, Andriichuk 6, Kowalik 2, Urbaniak 5, Volovnyk, Somionka