MKS FunFloor Lublin był bliski sprawienia sensacji w starciu z faworyzowanymi szczypiornistkami z Francji. Lublinianki dotrzymały kroku ekipie Neptunes Nantes, lecz ostatecznie po rewelacyjnym meczu przegrały 29:34.

Mecz w Lublinie otworzyła bramka autorstwa kapitan lubelskiego zespołu, Darii Szynkaruk. Szybko celnym rzutem z dystansu wyrównała Marie Helene Sajka. Na początku piątej minuty jednak Szynkaruk trafiła ponownie i gospodynie prowadziły 2:1. Onacia Ondono i Marine Dupuis sprawiły, że 60 sekund później na prowadzenie wyszły zawodniczki z Francji. Lublinianki jednak się nie poddawały. Stan co chwilę wyrównywały Aleksandra Tomczyk i Magda Więckowska. Skutecznie interwencje Pauliny Wdowiak utrudniały ekipie z Nantes zbudowanie przewagi. Na prawym skrzydle zespołu z Lublina natomiast świetnie radziła sobie lubelska kapitan. Popularna „Szynka” na początku 11. minuty trafiła po raz trzeci, a jej zespół wygrywał 6:5.

Wynik po pierwszym kwadransie to 8:7 dla wicemistrzyń Polski. Chwilę później dwa gole Helene Gigstad Fauske i bramka Marie Helene Sajki sprawiły, że przyjezdne po raz pierwszy odskoczyły na dwa trafienia. Nie był to jednak początek dominacji faworyzowanych gości. Wyrównały Stela Posavec i Oktawia Płomińska, a gdy Magda Więckowska zdobyła swojego czwartego gola, tablica wyników wskazywała rezultat 11:10. Choć goście wciąż wyrównywali, a gwiazdy światowego handballu grały niezwykle szybką piłkę, to lublinianki nie oddawały pola rywalkom. Lubelski zespół walczył z Neptunes Nantes, jak równy z równym. W połowie 27. minuty to 22-krotne mistrzynie Polski prowadziły 14:12. Pierwsza część spotkania pokazała, że lubelski MKS FunFloor to drużyna, z którą musi się liczyć nawet najmocniejszy przeciwnik. Pod koniec tej części spotkania szczypiornistki z portu nad Loarą jednak zdążyły objąć prowadzenie. Do przerwy zespół z Lublina przegrywał 14:16.

30 sekund po wznowieniu gry Paulinę Wdowiak pokonała Onacia Ondono. Minutę później rzut karny skutecznie wykorzystała Daria Szynkaruk. Nim upłynęła piąta minuta, Michalina Pastuszka przedarła się przez obronę gości i zdobyła bramkę kontaktową (17:18). Po chwili Romana Roszak niczym typowa obrotowa zdobyła gola na remis. Wcześniej kilka piłek wybroniła Wdowiak. Co ciekawe, mimo nieustępliwości i twardej gry po żadnej stronie na tym etapie meczu nie odnotowano jeszcze dwuminutowej kary.

Francuzki ponownie odskoczyły na dystans dwóch goli, ale trafienia Płomińskiej i Roszak znów dały gospodyniom remis (20:20). W 41. minucie znów to gol Roszak sprawił, że miejscowe wyrównały. Tym razem rozgrywająca trafiła z dystansu do pustej bramki. Następnie waleczna Michalina Pastuszka przebiła się przez zasieki obronne przyjezdnych i dała lubliniankom prowadzenie 22:21. W połowie 14. minuty to Roszak wykonywała „siódemkę”. Piłka trafiła do siatki, a MKS wygrywał już 24:22. Tuż przed upływem trzeciego kwadransa ten rezultat w sobie tylko znany sposób uratowała Wdowiak. W 47. minucie Roszak zdobyła swoją siódmą bramkę w tym meczu, a szóstą w ciągu piętnastu minut (25:23).

Na dziesięć minut przed końcową syreną obie drużyny miały na swoich kontach po 26 goli. Niestety końcówka meczu nie ułożyła się po myśli podopiecznych Edyty Majdzińskiej. Przyjezdne odskoczyły na trzy bramki i nie pozwalały się dogonić. W szeregach zespołu z Lublina jednak nie było widać zrezygnowania. Biało-zielone wciąż „gryzły parkiet” i wykazywały się niezwykłą nieustępliwością. Choć drużyna z Lublina nie sprawiła sensacji, pokonując zdecydowane faworytki z Nantes, to zawodniczki MKS-u FunFloor mogą być zadowolone z widowiska, jakie zaprezentowały kibicom zebranym w hali Globus. Święto piłki ręcznej w Lublinie zakończyło się zwycięstwem gości z Francji 34:29, a tytuł MVP spotkania trafił do Leny Grandveau. W lubelskiej drużynie wyróżniono natomiast Paulinę Wdowiak, która zaliczyły w lubelskiej bramce fantastyczny występ.

MKS FunFloor Lublin – Neptunes Nantes 29:34 (14:16)

MKS: Wdowiak – Roszak 7, M. Więckowska 6, Szynkaruk 4, Pastuszka 4, Płomińska 3, Achruk 2, Tomczyk 1, Posavec 1, D. Więckowska 1. Kary: 0 min. Trener: Edyta Majdzińska

Neptunes: Andre, Ryde – Ardouin 6, Grandveau 5, Ondono 5, Sajka 4, Fauske 3, Vollebregt 3, Ahanda 2,  Bellec 2, Dupuis 1, Horacek 1, Lagerquist 1, Stromberg 1. Kary: 4 min. Trener: Helle Thomsen

Sędziowali: Danielo Bozhinovski, Viktor Nachevski (Macedonia Północna)