MKS FunFloor Lublin zakończył pierwszą rundę rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2023/2024 wygraną z KPR-em Gminy Kobierzyce. Lublinianki po objęciu prowadzenia nie oddały go do końca meczu i przerwały zwycięską serię rywalek, wygrywając 28:23.

Wynik na początku trzeciej minuty otworzyła Magda Balsam, skutecznie egzekwując rzut karny. Chwilę później miała szanse, by podwoić prowadzenie gospodyń, lecz jej wysiłek zniweczyła bramkarka gości, Beata Kowalczyk. Wynik 1:0 utrzymał się do połowy szóstej minuty, gdy Oktawia Płomińska trafiła do siatki KPR-u Gminy efektowną przerzutką. Pierwsze trafienie ekipy z Kobierzyc to rzut z biodra autorstwa Magdaleny Drażyk. W pierwszych dziesięciu minutach więcej goli nie padło, choć rozgrywająca przyjezdnych, Zorica Despodovska dwukrotnie trafiła w słupek. Macedonka wyrównała w 11. minucie mocnym rzutem z dystansu.

Gdy minął pierwszy kwadrans, Julia Pietras przerzuciła piłkę nad głową golkiperki gości, trafiając na 5:4. 90 sekund później Magda Więckowska sprawiła, że zespół z Lublina prowadził już dwiema bramkami, a trener ekipy z Kobierzyc, Marcin Palica poprosił o czas. Po wznowieniu gry gola kontaktowego zdobyła Drażyk. Dwubramkowy dystans w swoim stylu odbudowała młodsza z sióstr Więckowskich. Kolejne dwie akcje zakończyły się bramkami po obu stronach parkietu. Następnie piłkę w siatce dwukrotnie umieściła obrotowa biało-zielonych, Patrycja Noga. W 22. minucie tablica wyników wskazywała rezultat 10:6 dla MKS-u FunFloor Lublin. Dwie minuty później lubelski MKS prowadził już pięcioma bramkami (12:7). Do przerwy „Kobierki” zdołały skrócić ten dystans o jedno trafienie. Gospodynie po pierwszej połowie prowadziły 14:10.

Podobnie jak na początku pierwszej połowy, inauguracyjną bramkę drugiej odsłony zdobyła Magda Balsam z rzutu karnego. W 33. minucie Michalina Pastuszka trafiła na 16:10 dla MKS-u. Utrzymywała się stabilna przewaga lublinianek na poziomie pięciu, sześciu trafień. W bramce gospodyń niepodzielnie panowała Weronika Gawlik. Po drugiej stronie parkietu bez zarzutów spisywała się też Beata Kowalczyk. Warto odnotować niezwykle efektowny niesygnalizowany rzut biodra Kingi Achruk z 44. minuty. Tuż po nim do siatki trafiła Pastuszka. Kwadrans przed końcem spotkania biało-zielone wygrywały 20:15.

Kobierzyczanki starały się odrabiać straty. W 49. minucie wicemistrzynie Polski prowadziły już tylko dwoma golami. Gdyby nie fenomenalne interwencje Pauliny Wdowiak remis stałby się faktem jeszcze przed upływem 51. minuty. Ostatecznie nie doszło nawet do bramki kontaktowej. W 55. minucie Stela Posavec trafiła na 23:20. Niedługo później z linii siedmiu metrów nie pomyliła się MVP spotkania, Magda Balsam. Było to już szóste trafienie skrzydłowej lubelskiego klubu w tym meczu. Więcej celnych trafień zaliczyła jedynie Magdalena Drażyk. Rozgrywająca z Kobierzyc umieściła piłkę w siatce siedmiokrotnie. Później dla gości trafiła jeszcze Małgorzata Buklarewicz. Dla gospodyń trafiały natomiast Posavec, Tomczyk, Więckowska i Płomińska. W ostatnią minutę meczu lublinianki weszły, prowadząc 28:22. Ten rezultat utrzymał się do końcowej syreny.

MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:10)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Balsam 6, M. Więckowska 5, Posavec 3, Pastuszka 3, Płomińska 2, Pietras 2, Achruk 2, Noga 2, Szynkaruk 1, Masna 1, Tomczyk 1. Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska

KPR: Kowalczyk, Saltaniuk, Chojnacka – Drażyk 7, Melekestseva 3, Despodovska 2, Janas 2, Cygan 2, Wiertelak 2, Kozioł 2, Domagalska 1, Smolinh 1, Buklarewicz 1, Ważna. Kary: 8 min. Trener: Marcin Palica

Sędziowali: Jakub Mroczkowski (Sierpc), Sebastian Patyk (Warszawa)