Niedzielny mecz był debiutem Vita Teleky’ego na ławce KPR Ruch Chorzów. Słowacki trener kilka dni temu przejął „Niebieskie”. – Nie oczekujmy, że coś się zmieni – jak to się mówi – z wieczora do rana. Nie jestem cudotwórcą, ale spróbujemy zrobić maksimum, żeby to się poukładało – mówił trener Ruchu.

W składzie naszego zespołu zabrakło Natalii Stokowiec. Skrzydłowa doznała kontuzji i nie pojechała do Kobierzyc. Na prawym skrzydle mecz rozpoczęła Aleksandra Jaroszewska, później na tej pozycji pojawiała się także Aleksandra Sójka.

Chorzowianki świetnie weszły w mecz. W pierwszej minucie zdobyły dwie bramki (Marcelina Polańska, Żaneta Lipok). Później prowadziły 3:1, 5:4, a nawet 8:5. Trzy gole w tym fragmencie rzuciła Natalia Kolonko.

Ruch utrzymywał prowadzenie przez 20 minut (po raz ostatni – 11:10 po golu Karoliny Jasinowskiej). „Niebieskie” zmarnowały niestety dwa rzuty karne (a w całym meczu trzy). Wicelider tabeli po raz pierwszy uzyskał przewagę w 23. minucie („siódemka” Kingi Jakubowskiej), a następnie świetnie rozegrał końcówkę tej części – z 12:11 zrobiło się 16:12 dla Kobierzyc.

Po przerwie „Niebieskie” starały się dotrzymywać kroku zespołowi Edyty Majdzińskiej. Po bramce Sójki przegrywały 16:19 i wciąż jeszcze można było myśleć o sprawieniu niespodzianki.

Kluczowy okazał się fragment między 45. a 52. minutą spotkania. „Kobierki” odjechały przy wyniku 24:19, wystarczyło siedem minut, by miały aż dziesięć bramek przewagi (31:21). Nasze zawodniczki walczyły do końca. Na plus trzeba zapisać Ruchowi końcówkę. Patrycja Chojnacka nie pozwoliła się pokonać ani razu, a „Niebieskie” minimalnie zmniejszyły rozmiary porażki.

W następnej serii KPR Ruch Chorzów podejmie Start Elbląg. Mecz odbędzie się w niedzielę, 21 lutego, o godz. 18.00 w hali MORiS.

MVP meczu – Aleksandra Tomczyk (KPR Gminy Kobierzyce)