Faworytem spotkania był zespół z Piotrkowa Trybunalskiego, bo to on znajduje się wyżej w tabeli, ale nie na tyle, by Młyny Stoisław nie mogły z nim powalczyć. Tym bardziej, że ostatnio postawiły się nawet Zagłębiu Lubin. Na początku obu drużynom brakowało precyzji i skuteczności. Te problemy szybciej pokonały przyjezdne, które zaczęły grać szybciej, odważniej i to się opłaciło. Po jedenastu minutach koszalinianki prowadziły 8:3, ale długo nie były w stanie zwiększyć przewagi, bo miejscowe stawiały opór. Dopiero w 22. minucie zespoły dzieliło już nie pięć, a 6 bramek różnicy (14:8). Piotrcovia zaczęła „nadrabiać zaległości” pod koniec pierwszej połowy. Na trzy minuty przed przerwą było 12:15. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 14:17.

Po zmianie stron boiska piotrkowianki kontynuowały to, co rozpoczęły pod koniec pierwszej połowy. Znalazły sposób na rywalki, dogoniły je i w 39. minucie był remis 19:19. Po chwili, po wykorzystanym rzucie karnym, po raz pierwszy objęły prowadzanie (41. min – 21:20). Było już 23:21, ale na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem prowadzenie odzyskały koszalinianki. Mogły zwiększyć przewagę, gdy przy stanie 24:26 postawiły na kontratak, jednak dwukrotnie okazywały się nieskuteczne w sytuacjach sam na sam z bramkarką. Mimo tej „skuchy” Młyny Stoisław nie popełniały już błędów i to one do końca kontrolowały przebieg spotkania. – Dzisiaj dziewczyny super powalczyły zarówno w obronie jak i w ataku pozycyjnym, bo grały mądrze i rozważnie. Była walka o każdą piłkę. Zdarzyło się kilka błędów ale myślę, że i tak można się dziś zachwycać naszą grą. Na „skrzydle” fajnie spisała się Gabriela Urbaniak. Z kolei Gabriela Haric rzuciła trzy ładne bramki z drugiej linii, z czym mieliśmy problem. Niemniej, każda zawodniczka dołożyła coś od siebie. Na początku drugiej połowy ciągle graliśmy w osłabieniu i to nam nie pomagało, ale i tak sobie radziliśmy. Cały zespół zasługuje na słowa uznania, a trzy punkty bardzo nas cieszą i dają pewien oddech – mówił Krzysztof Przybylski, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Alexandra Ivanytsia, Natalia Filończuk 1– Anna Mączka 8, Marcelina Polańska 7, Aleksandra Zaleśny 5, Karolina Szajek, Gabriela Urbaniak 3, Nikola Męczykowska 2, Gabriela Haric 3, Barbara Choromańska, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska 4, Kristina Kubisova 2, Adrianna Nowicka.

Skład i bramki Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Karolina Sarnecka, Oliwia Suliga – Patrycja Królikowska, Joanna Waga 7, Lucyna Sobecka, Justyna Świerczek 3, Sylwia Raduszko 2, Joanna Gadzina 3, Oliwia Szczepanek, Daria Grobelna 5, Karolina Mokrzka 5, Tartjana Trbovic 3.