Mecz rozpoczął się od udanej interwencji Weroniki Kordowieckiej. Tym samym odpowiedziała bramkarka Miedziowych, Monika Maliczkiewicz. Po trzech minutach jako pierwsza trafiła Daria Michalak. Przyjezdne, w siódmej minucie i po czterech stratach JKS-u, podwyższyły prowadzenie na 0:3. Po niespełna dwóch minutach czarno-niebieskie zbliżyły się do rywalek na 2:3 (Kostuch, Matuszczyk),  rzut karny w wykonaniu Kostuch wyrównał stan meczu.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem gry „bramka za bramkę”. Po stronie Zagłębia trafiły Michalak, Matieli i Drabik. W szeregach gospodyń  dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Sandra Guziewicz, a także Wiktoria Kostuch. Przy stanie 6:6 o przerwę poprosił trener Michał Kubisztal.

W 18. minucie Jarosławianki objęły prowadzenie (7:6, Kostuch). Miedziowe szybko odwróciły sytuację (Drabik, Górna Michalak – 7:9). Choć serię przerwała Kostuch (8:9), przyjezdne ponownie odskoczyły. Po raz pierwszy trafiły Karolina Kochaniak-Sala i Daria Przywara. Przy stanie 8:11 o czas poprosiła Bożena Karkut. Wynik pierwszej połowy spotkania ustaliła Joanna Drabik (8:12).

Druga część meczu rozpoczęła się od celnego rzutu karnego w wykonaniu Edyty Byzdry. W odpowiedzi znalazła się Karolina Kochaniak-Sala.  Trafiła również Matieli. W 35. minucie Zagłębie prowadziło już 9:15, a w 40. minucie 10:20. Do przerwy, o którą poprosił Michał Kubisztal, Miedziowe zdołały zbudować dwunastobramkową przewagę (10:22, 44. minuta). Zdecydowanie najjaśniejszą postacią po stronie Mistrzyń Polskich w drugiej połowie meczu była Karolina Kochaniak-Sala. Skutecznie grała także Daria Michalak.

Gra drużyny z Jarosławia wyglądała zdecydowanie słabiej, niż w początkowych fragmentach meczu. Pozytywnym akcentem w grze gospodyń z pewnością były interwencje bramkarki Annymarii Musakovej oraz pojedyncze trafienia Pauliny Galas, Julii Skubacz i Edyty Byzdry. Lubin, budując wysoką, kilkunastobramkową przewagę, zapewnił sobie zwycięstwo szybciej, niż w ostatnich minutach. Starcie 17. serii zakończyło się wynikiem 16:31.

MVP: Barbara Zima

Wyróżniona po stronie JKS-u: Weronika Kordowiecka

Handball JKS Jarosław – KGHM MKS Zagłębie Lubin 16:31 (8:12)

Jarosław: Musakova, Kubisztal, Kordowiecka – Byzdra 3, Szczotka 1, Skubacz 2, Galas 1, Guziewicz 3, Kostuch 5, Matuszczyk 1, Kozimur K., Kozimur V., Strózik, Luberecka, Hawryluk.

2x 2 minuty

Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Przywara 1, Kochaniak-Sala 7, Bujnochova 2, Jureńczyk 1, Matieli 2, Michalak 8, Milczarczyk 1, Drabik 3, Pankowska 2, Górna 3, Zych 1, Szarkova.