Szczypiornistki MKS-u FunFloor Perła Lublin rozpoczęły towarzyski turniej w hali Globus od zwycięstwa. Lublinianki pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31-27.

Piątkowe starcie z piotrkowiankami było dla kibiców pierwszą letnią okazją, by zobaczyć wicemistrzynie Polski w akcji. Dzień wcześniej w ramach zamkniętego sparingu szczypiornistki z Lublina zmierzyły się z Iuventą Michalovce. Biało-zielone zwyciężyły wówczas 28:18. Już to spotkanie pokazało, jak wartościowe transfery przeprowadził nasz klub. Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyła Magda Więckowska. Rozgrywająca wpisała się na listę strzelczyń sześciokrotnie. Tylko jedno trafienie mniej zaliczyła Michalina Pastuszka, która także jest nową kartą w talii Moniki Marzec.

Pierwszy mecz towarzyskiego turnieju w Lublinie także zakończył się zwycięstwem gospodyń. Wynik w połowie drugiej minuty po rzucie karnym otworzyła Kinga Achruk. Chwilę wcześniej blisko bramki były zawodniczki z Piotrcovii, ale zatrzymała je Karolina Sarnecka, która jeszcze niedawno stanowiła o sile ekipy gości. Nim upłynęła dziesiąta minuta, spotkania lublinianki prowadziły już 5:2.

Piotrkowianki zdołały wyrównać w 18. minucie meczu. Trzy minuty później wyszły nawet na prowadzenie za sprawą sprytnego rzutu znanej z lubelskiego parkietu Patrycji Królikowskiej. Do przerwy 22-krotne mistrzynie Polski nie odzyskały korzystnego wyniku. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:13 dla przyjezdnych.

Początek drugiej połowy to przede wszystkim bramkarskie popisy Pauliny Wdowiak. Straty z pierwszej części sparingu MKS odrobił na początku 37. minuty. Chwilę później Piotrcovia znów odskoczyła dzięki skuteczności Magdaleny Drażyk. Gdy jednak minął trzeci kwadrans gry, tablica wyników wskazywała remis 21:21. Sygnał do ataku dała Kinga Achruk. Następnie skutecznością popisywały się Julia Pietras, Marianna Rebicova i Katarzyna Portasińska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną biało-zielonych 31:27. Wynik ustaliła Romana Roszak widowiskowym obrotowym rzutem linii siedmiu metrów.

Kolejny mecz lubelskiego turnieju to starcie Iuventa Michalovce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Początek spotkania w sobotę 6 sierpnia o godz. 16:00. Zmagania zamkną szczypiornistki MKS-u FunFloor Perła Lublin. Lublinianki kolejnego dnia, w samo południe ponownie staną naprzeciw gości ze Słowacji.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:27 (11:13)
MKS: Sarnecka, Wdowiak, Gawlik – Portasińska 7, Pietras 5, Achruk 4, Roszak 4, Rebicova 4, M. Więckowska 3, Tatar 1, D. Więckowska 1, Pastuszka 1, Andruszak 1. Kary: 2 min. Trener: Monika Marzec

Piotrcovia: Opelt, Muckova, Suliga – Drażyk 5, Królikowska 4, Waga 3, Klonowska 2, Sobecka 3, Świerczek 3, Oreszczuk 2, Polaskova 2, Schneider 1, Grobelna 1. Kary: 0 min. Trener: Krzysztof Przybylski