Lublinianki w meczu 24. serii spotkań ORLEN Superligi zwyciężyły z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 30:27.

Jeszcze przed upływem pierwszej minuty skuteczną interwencję zaliczyła Paulina Wdowiak, a bramkę otwierającą wynik Aleksandra Tomczyk. Po 150 sekundach od rozpoczęcia meczu było natomiast 4:1 dla gospodyń. Po pięciu minutach gry po dwie bramki na swoich kontach miały Aleksandra Olek, Aleksandra Tomczyk i Magda Balsam. Dwa trafienia skompletowała też Tauani Schneider. Były to jedyne gole w dorobku Piotrcovii na tym etapie meczu. W ósmej minucie MKS FunFloor Lublin prowadził już 9:3. Po kwadransie przewaga lublinianek była jednak dwukrotnie mniejsza. Biało-zielone wygrywały 12:9.

Przewaga gospodyń utrzymywała się na poziomie trzech bramek. Gra toczyła się w rytmie: bramka za bramkę. Dobrze prezentowała się Sara Kovarova. Czeszka między 19., a 23. minutą zdobyła trzy gole. Łącznie w pierwszej połowie uzbierała ich pięć. Dzięki skutecznym interwencjom Weroniki Gawlik w bramce po 25. minucie wicemistrzynie Polski odskoczyły na pięć trafień. Wynik do przerwy na 21:15 ustaliła rzutem po zwodzie Oktawia Płomińska.

Jako pierwsza po zmianie stron piłkę w siatce umieściła Daria Szynkaruk. Odpowiedziała Lucyna Sobecka. Po kilku minutach bramkę rzutem przez całe boisko zdobyła Weronika Gawlik. Chwilę później dwa gole zdobyła Schneider i kolejne trafienie dołożyła Sobecka. W 38. minucie lubelski MKS FunFloor wygrywał już tylko 23:19. Sześciobramkową przewagę odbudowały Magda Więckowska i Aleksandra Tomczyk. Bramkarkę gości, Oliwię Suligę obijała wciąż Daria Szynkaruk. Skuteczne rzuty karne w wykonaniu Karoliny Mokrzki sprawiły, że rezultat na kwadrans przed końcem meczu to 25:21 na korzyść gospodyń.

Oliwia Szczepanek w 46. minucie wykorzystała absencję golkiperki i rzuciła do pustej bramki na 25:22. Chwilę później znów trafiła Schneider (25:23). W 48. gola kontaktowego zdobyła Daria Grobelna, a 60 sekund remis stał się faktem, dzięki bramce Mokrzki (25:25). Ten rezultat utrzymał się do 53. minuty. 26. trafienie dla zespołu z Lublina to skuteczny rzut karny w wykonaniu Magdy Balsam. Szczęśliwą „siódemkę” wywalczyła Aleksandra Tomczyk. Kontra w wykonaniu Balsam po asyście Pauliny Wdowiak pozwoliła w 54. minucie odskoczyć gospodyniom na dwa trafienia (27:25). Ponownie kontakt Piotrcovia uzyskała po bramce Lucyny Sobeckiej, ale szybko golem ze skrzydła odpowiedziała jej Oktawia Płomińska (28:26). Piotrkowianki jednak znów zbliżyły się na dystans zaledwie jednego celnego rzutu. Ostatecznie jednak zwyciężyły faworytki 30:27.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 (21:15)

MKS: Wdowiak, Gawlik 1 – Balsam 6, Kovarova 5, M. Więckowska 5, Tomczyk 4, Olek 3, Płomińska 2, Roszak 1, Posavec 1, Szynkaruk 1, Pastuszka. Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska

Piotrcovii: Suliga, Sarnecka – Schneider 7, Sobecka 6, Mokrzka 5, Radushko 4, Szczepanek 3, Waga 1, Królikowska 1. Kary: 6 min. Trener: Agata Cecotka

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)