Mecz rozpoczęła drużyna z Kielc po dobrej akcji w ataku oddali rzut „z koła” jednak Jakub Ałaj zdołał obronić. Gospodarze doprowadzili do rzutu karnego natomiast Miłosz wałach był lepszy w pojedynku z Fabianem Sonsą. W odpowiedzi Industria doprowadziła do otwarcia wyniku a zawodnikiem zdobywającym tą bramkę był Alex Dujshebaev. Gwardziści szybko wyprowadzili atak i zdobywcą bramki na remis okazał się Sosna.

Po pierwszych 7 minutach mieliśmy remis 4:4, świetny początek zaliczył Sosna zdobywając 3 bramki rzutem z drugiej linii. Przez następne kilka minut mieliśmy sporo błędów po obydwu stronach, jednak mniej popełnili ich Kielczanie i to oni prowadzili 7:4.

W 12 minucie meczu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w którym zawodnik Industrii Kielce Szymon Sićko ucierpiał poważnie i musiał opuścić boisko na noszach. W 16 minucie przy wyniku 10:6 dla Kielc Bartosz Jurecki poprosił o czas, po którym gospodarze zdobyli bramkę.

W bramce Gwardzistów w świetnej formie pokazał się Jakub Ałaj, który kilkukrotnie wybronił piłkę przed umieszczeniem jej między słupki. Pod koniec pierwszej części spotkania gdy Gwardia grała w osłabieniu przyjezdni wypuścili kilka kontrataków pewnie rzucając do pustej bramki.

Wynik do przerwy prezentował się następująco 19:10 dla Industrii Kielce.

Druga część spotkania rozpoczęła się od trafienia bramki przez Corotop Gwardię Opole.

Kielczanie szybko wyprowadzali kontry ze swojej obrony i utrzymywali dziesięciobramkową przewagę kontrolując przebieg spotkania.

Obie drużyny w 35 minucie grały w osłabieniu, a goście przez kilkadziesiąt sekund nawet o dwóch zawodników mniej, jednak Gwardziści nie zdołali tego wykorzystać do znacznego zmniejszenia strat do Industrii. Szczególnie skuteczny w zdobywaniu bramek dla zespołu gości był Alex Dujshebaev. W 43 minucie mieliśmy wynik 30:17 dla Industrii Kielce.

Kolejne problemy w ataku po stronie gospodarzy przyczyniły się do wielu okazji na zdobycie bramki dla przeciwników i to skutkowało wynikiem na tablicy 37:19 w 54 minucie.

Ostatecznie mecz zakończył się 40:24 dla Industrii Kielce.

Corotop Gwardia Opole – Ałaj, Sosna 5, Jendryca 4, Jankowski 3, Milewski 3, Wojdan 2, Widomski 2, Kawka 2, Zawadzki 1, Monczka 1, Handzel 1, Stempin, Hryniewicz, Koc

Kary: 6min (Sosna 4min, Milewski 2min)