Obydwie drużyny znalazły się w drugiej połowie tabeli i gra toczyła się o punkty, które będą cenne w kolejnej fazie rozgrywek. Gwardia zajmowała wyższe miejsce niż drużyna z Wybrzeża, ale to zmieniło faktu, że mecz był zacięty.

Wynik meczu otworzyła drużyna z Gdańska po dobrze rozegranym ataku, Gwardia w swojej pierwszej akcji straciła piłkę i przyjezdni zdobyli bramkę z kontry. Bramkę kontaktową rzucił Daniel Jendryca z rzutu karnego, a na remis rzucił Kwaka z linii 9. metra. Następne dwie akcje należały do Gdańska i w 6 minucie prowadził 4:2. Przez kolejne 2 minuty Gwardia trafiła dwa razy podobnie jak przyjezdni i to oni dalej prowadzili 6:4. Świetne trafienie na 6:5 zaliczył Antoni Łangowski znad obrońców. W 11. minucie Łangowski otrzymał karę 2. minut a wynik w pełni odzwierciedlał kontrolę drużyny gości w tym meczu 10:6. Gdańsk całą pierwszą połowę miał pod kontrolą, w 27. minucie było już 17:10. Opolanie nie mieli pomysłu na pokonanie obrony przeciwników.

Po przerwie Jankowski rzucił dwie bramki a miedzy słupkami świetnie bronił Jakub Ałaj co pomogło Gwardzistom doskoczyć rywali na 16:20. Przez kolejne minuty Gwardia nie pozwoliła rzucić bramki i w 37. minucie mieliśmy 18:20 dla Wybrzeża. Gospodarze mieli problemy dwóch ich zawodników otrzymało dwie minuty kary, ratunkiem przed powiększeniem przewagi był świetny w bramce Jakub Ałaj (40. minuta 21:18). Mimo przewagi kilku bramek Gdańszczan mecz był pełen emocji, walki i szybkiej gry. W 47. minucie mieliśmy 27:22 dla gości. Niewykorzystane sytuacje gospodarzy mściły się na nich w obronie. Goście mieli dwa rzuty karne i bezbłędnie wykorzystywał je Mateusz Jachlewski. Zmavc Nejc otrzymał czerwoną kartkę za zebrane trzy kary dwuminutowe jednak to nie przeszkadzało drużynie przyjezdnej do utrzymywania przewagi w tym spotkaniu w 53 minucie mieliśmy 31:26. W 59 minucie meczu wynik nieznacznie się zmienił po bramce Piotra Zawadzkiego na 29:33. Mecz zakończył pewną wygraną drużyny przyjezdnej (33:29).

MVP meczu: Jakub Ałaj (Corotop Gwardia Opole)

Corotop Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, Łangowski 9, Widomski 5, Wojdan 3, Kawka 3, Jankowski 3, Sosna 2, Jendryca 2, Zawadzki 1, Milewski 1, Koc, Hryniewicz, Stempin, Monczka, Wandzel