Inauguracyjne spotkanie sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi dla Azotów-Puławy były jednocześnie Sponsorskim Derbami pomiędzy dwiema drużynami sponsorowanymi przez Grupę Azoty. Po drobnych problemach w pierwszej części spotkania i stracie 2 bramek, puławianie po zmianie stron włączyli drugi bieg i niwelując stratę pewnie zwyciężyli w meczu podwyższonej uwagi 28:22. MVP meczu został wybrany rewelacyjny tego wieczoru Deividas Virbauskas.

W pierwszej części spotkania puławianie mieli poważne problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry. Dało się wyczuć wiszącą nad zespołem presję pierwszego meczu sezonu. Kilka nieskutecznych akcji oraz gra w podwójnym osłabieniu pozwoliła drużynie gości pilnować korzystnego dla siebie wyniku. Mimo starań i prób nadrobienia rezultatu Azoty-Puławy natrafiały na szczelną obronę Unii Tarnów, która z kolei znalazła sposób na obronę niebiesko-biało-czerwonych i dzięki temu na przerwę schodzili prowadząc z puławianami 15:13.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w Grupa Azoty Arena byli świadkami przemiany puławskiego zespołu. Poprawa i uszczelnienie obrony oraz kapitalne interwencje Mateusza Zembrzyckiego, a także popisy Trzech Puławskich Muszkieterów w ataku: Deividasa Virbauskasa, Rafała Przybylskiego oraz Kacpra Adamskiego pozwoliła zniwelować straty z pierwszej części spotkania oraz osiągnąć optymalne prowadzenie, które z minuty na minutę tylko się powiększało. W końcowych minutach spotkania opadnięta z sił tarnowska Jaskółka próbowała raz jeszcze wznieść się na wyżyny swoich możliwości, jednak parady Mateusza Zembrzyckiego i fenomenalna gra puławian w obronie spowodowała, że mecz ostatecznie zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem Azotów-Puławy, którzy to zwyciężyli w Sponsorskich Derbach z Grupą Azoty Unią Tarnów 28:22. MVP spotkania został wybrany puławski rozgrywający Deividas Virbauskas.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:22 (13:15)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Ciupa, Tsintsadze – Adamski 8, Virbauskas 6, Janikowski 6, Przybylski 4, Zarzycki 1, Marciniak 1, Górski 1, Burzak 1, Zivkovic, Antolak, Urbanek, Fedeńczak

Kary: 14 min.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki 1, Wysocki – Słupski 4, Adamski 4, Kucharzyk 4, Podsiadło 2, Bushkou 2, Sanek 1, Smolikau 1, Tokarz 1, Sikora 1, Zdobylak 1, Mehdizadeh, Mrozowicz, Parovinchak, Małek

Kary: 6 min.