BHT Petra Płock w miniony weekend zdobyła trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy w turnieju rozgrywanym na portugalskiej wyspie Porto Santo. Zespół z Płocka w meczu o brąz pokonał niemiecki zespół 12 Monkeys Köln.

W turnieju udział wzięło łącznie 15 zespołów, prawo gry otrzymały najlepsze drużyny w swoich krajach. W rundzie grupowej Petra, awansowała z pierwszego miejsca, pokonując Niemców, Portugalczyków, Węgrów,  oraz Francuzów.

W drugiej fazie mistrzostw Petra doznała dwóch porażek z drużynami z Niemiec oraz Portugalii. Jednak dzięki wygranym w meczach z Duńczykami, Węgrami Petra awansowała do półfinału z drugiego miejsca.

W półfinale zespół z Płocka trafił na Duński zespół Rødby Beach Boys i po bardzo zaciętym spotkaniu zawodnicy Petry musieli uznać wyższość rywali, którzy zrewanżowali się za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju. W meczu o trzecie miejsce Petra od samego początku narzuciła wysokie tempo i pokonała 2:0 drużynę  12 Monkeys Köln z Niemiec.

Najlepszym strzelcem turnieju został skrzydłowy Petry Filip Koper, który zdobył łącznie  157 punktów.

Brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy to potwierdzenie wysokiej pozycji klubu na międzynarodowej arenie. Rok temu zespół Petry Płock triumfował w Champions Cup i zakończył sezon w potrójnej koronie.  Dodatkowo warto podkreślić, że BHT Petra Płock jako jeden z nielicznych europejskich zespołów swój skład praktycznie w całości opiera na wychowankach i mieszkańcach swojego miasta.

Wyjazd BHT Petry Płock nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów firmy Industrie Service Płock, Urzędu Miasta Płocka, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Oleju Polskiego, PG Sport.