Kibice zgromadzeni w środowy wieczór w Grupie Azoty Arena byli świadkami wielkiej bitwy pomiędzy Azotami-Puławy a faworyzowanymi wicemistrzami Polski Orlen Wisłą Płock. Z wielkiej bitwy i pogoni za wynikiem zwycięsko wyszedł faworyt pokonują Azoty-Puławy 30:26.

Początek środowego spotkania zaskoczył wszystkich kibiców śledzących 3.serię ORLEN Superligi. Niestawiane w roli faworyta Azoty-Puławy od pierwszych sekund meczu narzuciły wicemistrzom polski własne tempo i doprowadziły do prowadzenia nawet 4 bramkami (5:1). Kolejne minuty meczu, to pogoń Wisły Płock, która oszołomiona przebiegiem zdarzeń nie mogła znaleźć sposobu zarówno na mocno pracującą obronę oraz udane interwencje fenomenalnego tego wieczoru Mateusza Zembrzyckiego, który swoimi obronami wyprowadzał kończące się zdobyczą bramkową kontrataki. Wisła w pierwszej połowie nawiązała bezpośredni kontakt z gospodarzami dzisiejszego meczu, kiedy to udało im się zremisować 12:12, jednak szybka odpowiedź Azotów zakończyła pierwszą część meczu wynikiem 14:13 dla Azotów-Puławy.

Po zmianie niebiesko-biało-czerwoni kontynuowali natarcie na bramkę rywali jednak drużyna z Płocka coraz pewniej czuła się w ataku pozycyjnym. Od ostatniego tego wieczoru remisu w 42 minucie 19:19 Orlen Wisła Płock wyszła na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 19:20 i wychodząc już nawet na pięciobramkowe prowadzenie kroczyła po trzypunktową zdobycz z tego meczu. Azotowcy nie mieli zamiaru oddać końcówki meczu i walcząc jak równy z równym starali się odrobić straty. Udało im się zmniejszyć stratę do trzech bramek, jednak bramka Zhitnikova na 10 sekund przed zakończeniem meczu ustaliła wynik spotkania, który zakończył się rezultatem 26:30 i zwycięstwem Orlen Wisły Płock. Temperatura meczu udzielała się zawodnikom obydwu drużyn do tego stopnia, że sędziowie meczu odgwizdali 23 faule Azotów i 36 fauli Płocka, których konsekwencją było 5 kar dwuminutowych i czerwona kartka dla Azotów oraz 6 kar dwuminutowych i czerwona kartka dla Wisły.

Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 26:30 (14:13)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze – Adamski 7, Jarosiewicz 5, Zivkovic 3, Virbauskas 3, Marciniak 3, Fedeńczak 2, Zarzycki 1, Przybylski 1, Janikowski 1, Antolak, Konieczny, Górski, Jaworski, Burzak.
Kary: 10min, czerwona kartka Ivan Burzak

Orlen Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Zhitnikov 10, Mindegia 6, Zarabec 3, Mihić 3, Daszek 2, Krajewski 2, Fazekas 1, Piroch 1, Arce 1, Serdio 1, Terzic, Sroczyk, Dawydzik, Susnja
Kary: 12 minut, czerwona kartka