W piątek, 19 kwietnia w ramach fazy play-out ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów mierzyła się we własnej hali z ENERGA Wybrzeżem Gdańsk. Gospodarze z Tarnowa nie weszli najlepiej w ten mecz, jednak w pierwszej części udało im się zmniejszyć przewagę rywali do jednej bramki 14:15. Drugą połowę zdominowali zawodnicy z Gdańska, którzy wywieźli z Tarnowa zwycięstwo 25:33.

Spotkanie od udanej interwencji rozpoczął Ahmed Bedoui. Już w 6. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie 0:4. Żółtą kartką upomniany został Aleksandr Bushkou. O czas poprosił trener Marcin Janas. Po wznowieniu gry pierwszą bramkę dla tarnowian zdobył Jakub Adamski, jednak chwilę później goście z Gdańska szybko odpowiedzieli. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Mrozowicz. W 14. minucie przewaga przyjezdnych stopniała do dwóch trafień 5:7. Na boisku po stronie Unii pojawił się Vladyslav Parovinchak. Sporo błędów popełniali zawodnicy obydwu drużyn. W 23. minucie Unia doprowadziła do remisu 11:11. Na linii rzutów karnych stanął Paweł Podsiadło, który spudłował swoją “siódemkę”. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:15.

Po zmianie stron szybką akcję z kontrataku wykorzystał Mateusz Góralski, zapisując drugiego gola przy swoim nazwisku. Gracze pod wodzą Patryka Rombla wypracowali sobie czterobramkowe prowadzenie 14:18. Solidnie między słupkami nadal prezentował się Ahmed Bedoui. Chwilowy impas tarnowian przerwał w 35. minucie Jakub Sikora. Wybrzeże sukcesywnie zwiększało swoją przewagę 17:23. Za Patryka Małeckiego w bramce pojawił się Jakub Wysocki, który zanotował kilka cennych akcji. Na ławkę kar zmuszony był zejść Patryk Pieczonka. Ostatecznie mecz skończył się wygraną ENERGA Wybrzeża Gdańsk 25:33.