W spotkaniu 12. kolejki EHF Champions League ORLEN Wisła Płock stanęła w szranki z francuskim Montpellier HB. Rywalizacja zakończyła się triumfem Nafciarzy – 22:18, którzy dzięki temu dopisali bardzo cenne dwa punkty na swoje konto w europejskich zmaganiach.

I połowa

Mecz 12. serii Ligi Mistrzów od bramki rozpoczęli gospodarze po celnym rzucie Abela Serdio. W kolejnej akcji podyktowany przez arbitrów rzut karny wykorzystał Sebastian Karlsson, a po stracie płocczan drugie trafienie dla gości zdobywał Artur Lenne. Następnie na listę strzelców wpisał się Niko Mindegia, na co szybko i skutecznie odpowiedział Stas Skube. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Valetin Porte, a w 8. minucie meczu gola strzelił Hugo Monte Dos Santos. Wkrótce po tym dla płocczan punktował Abel Serdio, natomiast dla gości swoją szansę z linii 7. metra wykorzystał Sebastian Karlsson. W kolejnym ataku pozycyjnym gola dla gospodarzy zdobywał Tin Lucin, po czym skuteczną interwencję w płockiej bramce zaliczył Marcel Jastrzębski.

Następnie po nieudanej akcji miejscowych karę dwóch minut otrzymał Gonzalo Perez, a z linii 7. metra mylił się Sebastian Karlsson. Chwilę później do wyrównania 5:5 z kontry doprowadził Tin Lucin, natomiast dla gości trafiał Jaime Fernandez. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Karl Konan, a z koła bramkę zdobywał Dawid Dawydzik. W 17. minucie rywalizacji podyktowany rzut karny wykorzystał Jaime Fernandez. W kolejnej akcji na ławkę kar odesłany został Tomas Piroch, jednakże mimo gry w przewadze Francuzi nie powiększyli prowadzenia. Następnie padła bramka autorstwa Michała Daszka, po której o czas poprosił szkoleniowiec Montpellier HB – Patrice Canayer.

Po wznowieniu jego podopieczni oddali niecelny rzut, za to nie mylił się w ataku Tomas Piroch. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Kylian Prat wykluczając przy tym z gry Mirsada Terzicia. Z kolei dla gospodarzy punktował Michał Daszek, a po interwencji Marcela Jastrzębskiego prowadzenie do dwóch trafień z rzutu karnego powiększył Przemysław Krajewski. Wkrótce po tym goście ponownie nie zakończyli akcji bramką, natomiast w szeregach płocczan z linii 7. metra szansy nie wykorzystał Przemysław Krajewski. Następnie celny rzut oddawał Stas Skube, po czym trafieniem wtórował mu Yannis Lenne doprowadzając do remisu 10:10. Na niecałą minutę przed końcem o przerwę poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu przestrzelili zarówno Tin Lucin jak i Marko Panić, w związku z czym po 30 minutach gry na tablicy widniał remis 10:10.

II połowa

Wynik drugiej części celnym rzutem otworzył Abel Serdio, na co szybko i skutecznie odpowiedział Valetin Porte. W kolejnej akcji sędziowie wskazali na 7. metr skąd nie mylił się Tin Lucin. Po stracie gości 13. bramkę dla gospodarzy zdobywał Gergo Fazekas, po czym z 7. metra Mirko Alilovicia pokonał Jaime Fernandez. Następnie dla płocczan trafiał Michał Daszek, a wkrótce po tym wykluczony z gry został Leon Susnja, a dla Montpellier punktował z koła Artur Lenne. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, natomiast dla gości gola strzelał Valetin Porte.

W 42. minucie meczu padła bramka autorstwa Lovro Mihicia, a po pudle Francuzów z linii 7. metra swoją szansę wykorzystał Tin Lucin. W kolejnej akcji karę 2 minut otrzymał Mirsad Terzić, a podyktowany rzut karny skutecznie wykonał Yannis Lenne. Następnie piłkę w bramce gości umieścił Gergo Fazekas, a po interwencji Marcela Jastrzębskiego o czas poprosił szkoleniowiec Nafciarzy – Xavi Sabate. Po wznowieniu dystans do gości do 4 trafień powiększył Michał Daszek, po czym na ławkę kar udał się Przemysław Krajewski, a z 7. metra płockiego bramkarza pokonał Yannis Lenne.

Chwilę później na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, po czym dla gości bramkę zdobywał Artur Lenne wykluczając przy tym z gry Leona Susnje. W kolejnej akcji trafiał Yannis Lenne, a wkrótce po tym karę 2 minut otrzymał Marko Panić, natomiast dla Nafciarzy punktował Tin Lucin. W 55. minucie widząc problemy swoich podopiecznych na parkiecie o czas poprosił trener Montpellier HB – Patrice Canayer. Po wznowieniu obronę między słupkami zaliczył Marcel Jastrzębski, jednakże akcja Wiślaków nie zakończyła się trafieniem. Następnie po kolejnej interwencji płockiego bramkarza dystans do gości powiększył Lovro Mihić. Chwilę później karę dwóch minut otrzymał Miha Zarabec, Po przerwie przyjezdni nie zdołali przełamać szyków obronnych gospodarzy, a trener miejscowych wziął ostatni czas. Finalnie rywalizacja zakończyła się wygraną ORLEN Wisły Płock – 22:18.

ORLEN Wisła Płock (10:10) 22:18 Montpellier HB

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek  4, Zarabec, Lucin 5, Piroch 1, Serdio 3, Susnja, Fazekas 4, Krajewski 1, Perez, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 2, Mindegia 1.

Montpellier HB: Desbonnet, Bolzinger – Fernandez 4, Lenne A. 3, Lenne Y. 3, Karlsson 2, Skube 2, Monte Dos Santos 2, Prat 1, Porte 1, Panić, Konan, Dubois.