Początek spotkania należał do gospodarzy. W 13. minucie, po rzucie Pawła Kowalskiego, Piotrkowianin wygrywał 7:4. Wówczas o przerwę poprosił Patryk Rombel, a jego drużyna zaczęła odrabiać straty. W 20. minucie było 9:9, a pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy 11:11. Chwilę później Marcin Matyjasik odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, ale pięć ostatnich bramek w pierwszej połowie rzucili przyjezdni, którzy zeszli do szatni z wynikiem 16:12.

Sześć minut po wznowieniu gry było 19:13 dla Energi Wybrzeża, a Piotrkowianin nie był w stanie zbliżyć się do mądrze grającej drużyny Patryka Rombla. Goście utrzymywali bezpieczną przewagę 4-5 bramek, a skutecznością popisywali się Jovan Milicevic oraz Mateusz Jachlewski. W drużynie Piotrkowianina dwoił się i troił Stanisław Makowiejew. Doświadczony rozgrywający wziął ciężar gry na siebie, ale na niewiele to się zdało. Goście wygrali 33:29 i opuścili trzynaste miejsce w tabeli na rzecz Zagłębia Lubin.

Kluczowa była końcówka pierwszej połowy i początek drugiej. Tej straty już nie udało nam się nadrobić. Próbowaliśmy, szarpaliśmy, ale punkty nam znów uciekły. Nie spuszczamy jednak głów i będziemy walczyć dalej. Do Tarnowa jedziemy po trzy punkty – zapowiedział Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Wiedzieliśmy, że czeka nas tu ciężkie spotkanie, bo Piotrków to trudny teren. Do 25 minuty mieliśmy duże problemy, ale później zyskaliśmy kilka bramek przewagi, które utrzymaliśmy już do końca. Walczymy dalej, chcemy w rundzie spadkowej zdobyć jak najwięcej punktów. Idealnie byłoby wygrać wszystkie mecze – podsumował spotkanie Patryk Rombel, szkoleniowiec gości.

Piotrkowianin – Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33 (12:16)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Wawrzyniak, Matyjasik 6, Szopa, Żyszkiewicz 6, Filipowicz 1, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 1, Kowalski 4, Krajewski 4/2, Makowiejew 3.