W meczu fazy play-out Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na własnym terenie z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie minimalnie lepsi byli gospodarze z Tarnowa. Kolejne 30 minut zdominowali tarnowianie, wygrywając całe starcie 29:20. Świetny występ zaliczyli Patryk Małecki oraz Vladyslav Parovinchak.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Drozdalski. Cenną interwencję zanotował Patryk Małecki. Na listę strzelców wpisał się Patryk Iskra, który wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie 1: 3. Trzecie trafienie na swoim koncie zapisał po stronie tarnowian Paweł Podsiadło.

Chwilę później Podsiadło za swoje przewinienie był zmuszony opuścić boisko na dwie minuty. Dobrze dysponowany był także bramkarz MKS-u, Marcin Schodowski. W 20. minucie Unia pierwszy raz w tym pojedynku wyszła na prowadzenie 9:8. Swój rzut karny pewnie spożytkował Vladyslav Parovinchak. Przez moment lubinianie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:10.

Po zmianie stron nadal skuteczni byli bramkarze obydwu drużyn. W 37. minucie Jakub Sikora zdobył siedemnastego gola dla gospodarzy. Przewaga Tarnowa wzrosła do pięciu “oczek” 17:12. O czas poprosił trener Marcin Janas. Nie do zatrzymania był Vladyslav Parovinchak, który fantastycznie radził sobie na parkiecie. Sporo błędów popełniali przyjezdni z Lubina. Ostatecznie to Grupa Azoty Unia Tarnów mogła cieszyć się z pewnego zwycięstwa nad MKS-em Zagłębiem Lubin 29:20