W 3. kolejce EHF Champions League ORLEN Wisła Płock odniosła porażkę 30:28 w starciu z francuskim Montpellier HB i do Polski wraca bez punktów.

I połowa

Mecz 3. serii Ligi Mistrzów we Francji trafieniem rozpoczął ze skrzydła Lovro Mihić. Następnie w ataku pozycyjnym drużyna z Montpellier wykluczyła na karę 2 minut Tina Lucina, jednak pomimo przechwytu Michałowi Daszkowi nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy, natomiast ze skrzydła piłkę w bramce płocczan umieścił Lucas Pellas. W kolejnej akcji na ławkę kar odesłany został Valentin Porte, a sytuacji bramkowej nie wykorzystał Niko Mindegia. Mimo gry w osłabieniu Francuzi strzelili gola, na co szybko odpowiedział ze skrzydła Przemysław Krajewski. Następnie Marcela Jastrzębskiego pokonał Ahmed Hesham Elsayed Moham, a bramkę dla Nafciarzy zdobył Miha Zarabec. Po błędzie miejscowych w ataku, na listę strzelców wpisał się ponownie Lovro Mihić, z kolei pudłował Lucas Pellas. Chwilę później po interwencji płockiego bramkarza, rzut karny wykorzystał Tin Lucin wyprowadzając Wiślaków na 2-bramkowe prowadzenie – 5:3.

Następnie podyktowaną przez sędziów siódemkę skutecznie wyegzekwowali Francuzi, po czym 2-minutowe wykluczenie otrzymał Veron Nacinovic, jednakże płocczanie zgubili piłkę w ataku. Pomimo gry w osłabieniu celnie rzucał Ahmed Hesham Elsayed Moham , na co wkrótce odpowiedział Lovro Mihić. Chwilę później po stracie gospodarzy z szybkiej kontry ponownie trafiał Lovro Mihić. Z kolei piłkę w siatce przyjezdnych umieścił skrzydłowy Montpellier HB – Lucas Pellas, natomiast z rzutu z podłoża bramkę dla płocczan zdobył Gergo Fazekas. W następnym ataku pozycyjnym Francuzi pokonali płockiego bramkarza, a z koła na listę strzelców wpisał się Abel Serdio. W kolejnej akcji z tej samej pozycji gola zdobyli też gospodarze, po czym z dystansu celnym rzutem popisał się Tin Lucin. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy widniał wynik 11:9 dla ORLEN Wisły Płock.

Po stracie piłki przez gospodarzy grę wznowili Wiślacy, jednakże faulowali w ataku. Chwilę później karę 2 minut otrzymał Lovro Mihić, a podyktowany rzut karny obronił Marcel Jastrzębski. Mimo tego drużyna Montpellier pozostała w posiadaniu piłki i zakończyła atak trafieniem. Następnie efektowną bramkę z dystansu strzelił Tin Lucin, po czym skutecznie również z dystansu gola zdobyli gospodarze. Chwilę później mimo rzutu z trudnej pozycji na listę strzelców wpisał się Przemysław Krajewski. W kolejnym ataku pozycyjnym płocki skrzydłowy odesłany został na ławkę kar, a wkrótce trafiali gospodarze. Po błędzie Niebiesko-biało-niebieskich drużyna Montpellier HB doprowadziła do wyrównania. W następnej akcji z wrzutki trafiali Nafciarze, na co szybko rzutem z koła odpowiedzieli miejscowi. Z kolei z rzutu karnego Tin Lucin pokonał bramkarza Francuzów, a po skutecznej interwencji Marcela Jastrzębskiego na 30 sekund przed zakończeniem o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu jego podopieczni nie doprowadzili do sytuacji bramkowej, a na zakończenie z rzutu wolnego nie trafiał Tin Lucin. Nafciarze zeszli do szatni z przewagą jednego trafienia na swoją korzyść – 14:15.

II połowa

Drugą część spotkania bramką otworzyli gospodarze, po czym celnie trafiał Tin Lucin. Następnie po błędzie Francuzów w ofensywie gola na 2-bramkowe prowadzenie zdobył Gergo Fazekas. Chwilę później za faul na Valentinie Porte czerwoną kartkę otrzymał Tin Lucin, a z podyktowanej siódemki Mirko Alilovicia pokonał Lucas Pellas. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec, a po szybkiej kontrze 17. trafienie zdobyli gospodarze wykluczając przy tym Gergo Fazekasa. Grając w osłabieniu Nafciarzom nie udało się dojść do sytuacji bramkowej, a wkrótce po faulu w ataku na pustą bramkę celnie rzucali miejscowi doprowadzając do remisu. Następnie na ławkę kar odesłany został francuski kołowy – Arthur Lenne, jednak mimo gry w przewadze Wiślacy stracili piłkę, a na prowadzenie po rzucie Ahmeda Heshama Elsayeda Mohama wyszli Francuzi. Z kolei dla płocczan trafiał Tomas Piroch, na co wkrótce celnym rzutem odpowiedział egipski kołowy. Chwilę później skutecznie w ataku zachował się czeski rozgrywający doprowadzając do remisu, po czym z dystansu bramkę zdobyli gospodarze.

W kolejnym ataku 3 trafienie w krótkim odstępie czasu zaliczył Tomas Piroch, a po stracie piłki przez Francuzów na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec. W następnej akcji gospodarze zgubili piłkę, a na 2-bramkowe prowadzenie płocczan wyprowadził Przemysław Krajewski. Chwilę później miejscowi zdobyli trafienie kontaktowe, po czym na ławkę kar odesłany został Karl Konan, a z siódemki bramkarza rywali pokonał Miha Zarabec. Dobra postawa Nafciarzy w obronie pozwoliła na powiększenie przewagi po celnym rzucie ze skrzydła Michała Daszka. Następnie z koła zapunktowała drużyna Montpellier HB, a 2-minutowe wykluczenie otrzymał Abel Serdio. Wkrótce skutecznie z dystansu trafiał Gergo Fazekas, na co szybko odpowiedzieli gospodarze. W kolejnym ataku pozycyjnym zatrzymany został Abel Serdio, a swoją szanse na zmniejszenie strat wykorzystali Francuzi.

Następnie efektownym rzutem z dystansu popisał się Miha Zarabec, po czym celnie z podłoża trafiał Ahmed Hesham Elsayed Moham. Chwilę później Nafciarze dwukrotnie chybili ze skrzydeł, a gospodarze doprowadzili do remisu. Widząc sytuację na boisku o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu jego podopieczni nie wykorzystali sytuacji bramkowej, a o przerwę poprosił szkoleniowiec Francuzów – Patrice Canayer. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania skuteczną obroną popisał się Marcel Jastrzębski, jednakże jego koledzy zgubili piłkę, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Z kolei ze skrzydła zatrzymany został Przemysław Krajewski, jednakże paradę bramkarską zanotował Marcel Jastrzębski. W następnym ataku gospodarze wyszli na 2-bramkowe prowadzenie, wskutek czego o drugi timeout poprosił Xavi Sabate. Po wznowieniu jedynie w słupek trafił Przemysław Krajewski, a na niecałą minutę przed końcem o czas poprosił trener Montpellier HB. Spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów z rzutu karnego zamknął Miha Zarabec ustalając wynik spotkania na 30:28 dla drużyny gospodarzy.

Montpellier HB 30:28 (14:15) ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 1, Zarabec 6, Lucin 4, Piroch 3, Serdio 1, Susnja, Fazekas 3, Krajewski 4, Terzić, Dawydzik, Mihić 6, Mindegia, Zhitnikov.

Montpellier HB: Bolzinger, Desbonnet – Karlsson 5, Villeminot 4, Pellas 4, Hesham 9, Panic 1, Lenne, Konan, Monte Dos Santos 2, Porte 2, Nacinovic 3 .