W 25. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali ORLEN Wisłę Płock. Po pierwszej części to goście schodzili do szatni z prowadzeniem, zaś w drugiej kibice zgromadzeni w Arenie “Jaskółka” w Tarnowie byli świadkami festiwalu rzutów karnych. Finalnie to płocczanie wywieźli z Tarnowa zwycięstwo 26:35.

Spotkanie od dobrych interwencji rozpoczęli bramkarze po obu stronach. Rzutu karnego dla tarnowian nie wykorzystał Paweł Podsiadło. Przez festiwal błędów popełnianych przez graczy Unii, w 7. minucie płocczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie 1:4. Żółtą kartką upomniany został Aleksandr Bushkou.

Fantastyczny rzut oddał Albert Sanek. Na listę strzelców wpisał się Korneliusz Małek. Przez kolejne dwie minuty goście byli zmuszeni do gry w osłabieniu, gdyż karę otrzymał Marcel Sroczyk. Trzecią siódemkę dla Tarnowa spożytkował Vladyslav Parovinchak. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 12:16.

Na linii rzutów karnych nadal nieomylny był Vladyslav Parovinchak. Na ławkę kar oddelegowany został Jakub Adamski. Po raz pierwszy do bramki rywala w tym meczu trafił Michał Daszek. O czas poprosił trener Marcin Janas.

Solidne interwencje między słupkami notował również Jakub Wysocki. Akcję z kontrataku pewnie wykorzystał Przemysław Krajewski. Finalnie pojedynek zakończył się zwycięstwem na korzyść przyjezdnych z Płocka 26:35.

MVP spotkania został Vladyslav Parovinchak.

Grupa Azoty Unia Tarnów – ORLEN Wisła Płock 26:35 (12:16)

UNIA: Wysocki (6%), Małecki (10%) – Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 1, Małek 1, Bushkou 4, Smolikau 5, Adamski 2, Słupski 1, Parovinchak 10, Sikora, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Bushkou, Adamski (x2), Mrozowicz (x2)
Karne: 9/10

WISŁA: Alilovic (20%), Jastrzębski – Daszek 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 4, Serdio 3, Susnja, Samoila 5, Michałowicz 2, Krajewski 8, Perez 1, Dawydzik, Mihić, Mindegia, Zhitnikov 3

Kary: Sroczyk (x2), Dawydzik (x3 – CZERWONA KARTKA), Lucin

Karne: 10/10