W meczu 13. kolejki Ligi Mistrzów rozgrywanym w Danii ORLEN Wisła Płock stawiała czoła drużynie GOG Handbold. Po 60 minutach walki ostatecznie padł remis 32:32, dzięki czemu Niebiesko-biało-niebiescy do Płocka wracają z jednym punktem.

I połowa

Wynik meczu 13. serii otworzył celnym rzutem w 4. minucie Alexandre Christoffersen Blonz, po czym dla Nafciarzy pierwszą bramkę zdobywał Tomas Piroch wykluczając przy tym z gry Nicolaia Nygaarda Pedersena. Mimo gry w osłabieniu następnie padł gol dla gospodarzy, na którego szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Niko Mindegia. Chwilę później w ataku pozycyjnym swoją szansę wykorzystał Hjalte Lykke, natomiast w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich po raz drugi w spotkaniu punktował Tomas Piroch. W kolejnej akcji padł gol autorstwa Emila Wernsdorfa Madsena, po czym na listę strzelców z koła wpisywał się Dawid Dawydzik. W 10. minucie rywalizacji Wiślacy wyszli na prowadzenie, dzięki udanemu atakowi Niko Mindegii.

Następnie na 5:5 wyrównał Hjalte Lykke, po czym bramkę zdobywał Gonzalo Perez. Chwilę później dla miejscowych trafiał Hans Aaron Mensing, natomiast dla płocczan z linii 7. metra punktował Tin Lucin. W kolejnej akcji swoją szansę wykorzystał po raz drugi z rzędu Hans Aaron Mensing, a wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, a Marcela Jastrzębskiego w rzucie karnym pokonał Emil Wernsdorf Madsen. Dzięki bramce Alexandre Christoffersena Blonza w 16. minucie Duńczycy wyszli na 2-punktowe prowadzenie. Wkrótce po tym podyktowany rzut karny wykorzystał Emil Wernsdorf Madsen, a chwilową niemoc strzelecką Wiślaków przełamał Gergo Fazekas. Następnie celny rzut oddawał Andres Juhl Zachariassen, natomiast dla gości gola ze skrzydła dopisał Przemysław Krajewski.

W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Hans Aaron Mensing, po czym z rzutu karnego nie mylił się Tin Lucin. Następnie błąd gospodarzy skrzętnie wykorzystał Przemysław Krajewski zdobywając bramkę kontaktową, a wkrótce po tym do wyrównania doprowadził Gergo Fazekas. W kolejnej akcji gola zdobywał Alexandre Christofferesen Blonz, po czym karę 2 minut otrzymał Anton Lindskog. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie Nafciarze stracili piłkę, a dystans do płocczan zwiększyli kolejno Emil Wernsdorf Madsen oraz Alexandre Christofferesen Blonz wykluczając wcześniej Tina Lucina. W 28. minucie bramkę zdobywał Leon Susnja, na co szybko i skutecznie odpowiedział drugim trafieniem z rzędu Alexandre Christoffersen Blonz. Następnie na ławkę kar odesłany został Anders Juhl Zachariassen, a dla przyjezdnych ze skrzydła punktował Lovro Mihić. Na niecałą minutę przed końcem czas wziął trener GOG Handbold – Mikkel Voigt Frederiksen. Po wznowieniu wynik pierwszej połowy bramką zamknął Nicolai Nygaard Pedersen, dzięki czemu Duńczycy zeszli do szatni z zaliczką 3 trafień – 17:14.

II połowa

Drugą połowę od trafienia rozpoczęli gospodarze po strzale Nicolaia Nygaarda Pedersena, a po obronie Tobiasa Thulina, dystans do płocczan zwiększył Hans Aaron Mensing. Następnie podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Tin Lucin, a w szeregach Duńczyków na listę strzelców wpisał się Emil Wernsdorf Madsen. Chwilę później wykluczony z gry został Alexandre Christoffersen Blonz, po czym gola zdobywał Miha Zarabec. W wyniku straty GOG stratę do miejscowych zmniejszył Gergo Fazekas, na co szybko i skutecznie odpowiedział Emil Wernsdorf Madsen. W 35. minucie padł gol autorstwa Tina Lucina, po czym punktował Anton Lindskog. Wkrótce po tym swoją szansę w ofensywie wykorzystał Tomas Piroch, natomiast w szeregach gospodarzy to samo uczynił Emil Wernsdorf Madsen. Następnie z linii 7. metra Tobiasa Thulina pokonał Tin Lucin, a piłkę w płockiej bramce umieścił Hans Aaron Mensing.

W 42. minucie prowadzenie miejscowych powiększył Alexandre Christoffersen Blonz, na co czasem zareagował trener Nafciarzy – Xavi Sabate. Po przerwie dla Niebiesko-biało-niebieskich punktował Abel Serdio, a siódemkę wykorzystał Emil Wernsdorf Madsen. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, a po interwencji Marcela Jastrzębskiego trafienie dołożył także Gergo Fazekas. W kolejnej akcji bramkę zdobywał Henrik Jakobsen, natomiast dla płocczan punktował Lovro Mihić. Po przestrzelonym rzucie Emila Wernsdorfa Madsena dystans do gospodarzy z rzutu karnego zmniejszył Tin Lucin. Następnie o czas poprosił szkoleniowiec GOG Handbold – Mikkel Voigt Frederiksen. Po przerwie Marcela Jastrzębskiego pokonał Hans Aaron Mensing.

Chwilę później do pustej bramki trafiał Tin Lucin, po czym ze skrzydła na listę strzelców wpisywał się Alexandre Christoffersen Blonz. W kolejnej akcji ponownie do niestrzeżonej bramki celny rzut oddawał Tin Lucin, a wkrótce po tym Chorwat w szeregach płocczan wykorzystał podyktowany rzut karny. Następnie po obronie Marcela Jastrzębskiego z 7. metra trzeciego gola z rzędu zdobywał Tin Lucin. W 55. minucie niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Kasper Emil Kildelund, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Lovro Mihić. Chwilę później piłkę w płockiej bramce umieścił Emil Wernsdorf Madsen, po czym ze skrzydła punktował Michał Daszek. Chwilę później o przerwę poprosił trener Duńczyków – Mikkel Voigt Frederiksen. Po wznowieniu jego podopieczni stracili piłkę, a czas wziął szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. W ostatniej akcji meczu bramkę na remis 32:32 zdobywał z koła Abel Serdio.

GOG Handbold (17:14) 32:32 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 1, Zarabec 1, Lucin 11, Piroch 3, Serdio 2, Susnja 1, Fazekas 4, Krajewski 2, Perez 1, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Zhitnikov.

GOG Handbold: Thulin, DorgeloMadsen 9, Blonz 7, Mensing 6, Lykke 3, Pedersen 2, Kildelund 2, Jakobsen 1, Zachariassen 1, Lindkog 1.