14 kwietnia ORLEN Wisła Płock rozgrywała z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski drugi mecz ćwierćfinałowy w krajowych zmaganiach. Spotkanie, którego stawką był półfinał ORLEN Superligi zakończyło się wygraną płocczan 21:20.

I połowa

Wynik drugiego meczu ćwierćfinałowego ORLEN Superligi otworzył celnym rzutem Przemysław Urbaniak, a po interwencji Dawida Balcerka trafieniem wtórował mu Kamil Adamski. Kolejne dwie akcje gospodarzy zakończyły się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystali Patryk Marciniak oraz Przemysław Urbaniak, podwyższając prowadzenie do 4 bramek. Następnie pierwszego gola dla Nafciarzy zdobywał Przemysław Krajewski, na którego szybko i skutecznie odpowiedział Daniel Reznicky.

W 11. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Abel Serdio, wykluczając przy tym z gry Marka Szperę. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Krzysztof Łyżwa, a dystans do gości zmniejszył Niko Mindegia. Wkrótce po tym Mirko Alilovicia dwukrotnie pokonał Mateusz Wojciechowski. Następnie szyki obronne ostrowian przełamał Dmitrii Zhitnikov, po czym padł gol autorstwa Igora Krivokapicia. W kolejnej akcji piłkę w bramce rywali umieścił Tomas Piroch, natomiast w szeregach Ostrovii punktował Bartłomiej Tomczak.

Na niecałe 9 minut przed końcem pierwszej połowy karę dwóch minut otrzymał Mateusz Wojciechowski, a bramkę ze skrzydła zdobywał Marcel Sroczyk. Dzięki obronie Mirko Alilovicia chwilę później gola dla Nafciarzy dołożył ze skrzydła Filip Michałowicz. W 25. minucie meczu o czas poprosił szkoleniowiec Arged Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski – Kim Rasmussen. Po przerwie padło trafienie kontaktowe, którego autorem był Abel Serdio. W kolejnych dwóch akcjach na listę strzelców wpisał się Patryk Marciniak, na co prośbą o czas zareagował trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu akcja Wiślaków zakończyła się niepowodzeniem, w związku z czym goście zeszli do szatni z 3-bramkową przewagą – 11:8.

II połowa

Drugą połowę bramką rozpoczął Kamil Adamski, po czym niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Tomas Piroch. Następnie karę 2 minut otrzymał Krzysztof Misiejuk, jednakże mimo gry w przewadze Nafciarze nie zakończyli akcji trafieniem. Chwilę później bramkę zdobywał Ksawery Gajek, a po nieudanym ataku gospodarzy na listę strzelców wpisywał się Przemysław Urbaniak. Wcześniej na ławkę kar odesłany został Przemysław Krajewski. Wkrótce po tym dystans do ostrowian pomniejszył Tomas Piroch, wykluczając przy tym z gry Mateusza Wojciechowskiego. W kolejnej akcji piłkę w niestrzeżonej bramce rywali umieścił Tin Lucin, po czym Marcela Jastrzębskiego pokonał Przemysław Urbaniak.

Widząc, co dzieje się na boisku o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu gola zdobywał Tomas Piroch, a karę 2 minut otrzymał Leon Susnja. Następnie z linii 7. metra Dawida Balcerka pokonał Tin Lucin, po czym padła bramka autorstwa Przemysława Urbaniaka. Chwilę później dystans do gości pomniejszył Gergo Fazekas, a na ławkę kar odesłany został Krzysztof Misiejuk. Kolejna akcja ostrowian zakończyła się niepowodzeniem, dzięki czemu trafienie kontaktowe zdobył Tomas Piroch. W 46. minucie rywalizacji przerwę wziął szkoleniowiec Arged Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski – Kim Rasmussen. Po wznowieniu z dobitki po rzucie karnym punktował Przemysław Urbaniak. W kolejnej akcji płocczanie zgubili piłkę, co skrzętnie wykorzystał Przemysław Urbaniak, wpisując się na listę strzelców drugi raz z rzędu. Wkrótce po tym wykluczony z gry został Daniel Reznicky oraz Kamil Adamski. Następnie szyki obronne gości przełamywali Dmitrii Zhitnikov, a także Gergo Fazekas.

W 52. minucie meczu karę 2 minut otrzymał Daniel Reznicky, po czym do remisu doprowadził Marcel Sroczyk. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Dawid Dawydzik, a Mirko Alilovicia pokonał Igor Krivokapić. Następnie na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, na co trafieniem odpowiedział Przemysław Urbaniak. W kolejnej akcji gola zdobywał Dmitrii Zhitnikov, a wkrótce po tym czas wziął trener gości – Kim Rasmussen. Po wznowieniu rzut karny wybronił Mirko Alilović, natomiast bramkę zdobywał Gergo Fazekas, ustanawiając wynik końcowy na 21:20 dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock (8:11) 21:20 Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Lucin 3, Piroch 5, Sroczyk 2, Serdio 2, Susnja, Michałowicz 1, Fazekas 3, Krajewski 1, Pérez, Terzić, Dawydzik, Mindegia 1, Zhitnikov 3.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Balcerek, Krekora – Urbaniak 8, Marciniak 3, Krivokapić 2, Adamski 2, Wojciechowski 2, Tomczak 1, Reznicky 1, Gajek 1, Rybarczyk, Misiejuk, Łyżwa, Szpera.

ORLEN Wisła Płock (6 min kar) : Agred Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (18 min kar)