Pierwszy dzień jesieni w Puławach upłynął pod dyktando Azotów-Puławy, którzy pewnie pokonali drużynę MMTS Kwidzyn i zgarnęli kolejne 3 punkty w tabeli ORLEN Superligi sezonu 2023/2024. MVP Spotkania został puławski obrotowy, Kelian Janikowski.

Kibice, którzy postanowili sobotni wieczór spędzić w Grupa Azoty Arena z pewnością nie żałują. Tego wieczoru było wszystko: mocne wejście Azotów-Puławy w mecz od stanu 4:0 do prowadzenia ośmioma punktami 13:5 poprzez zamknięcie pierwszej części spotkania 21 bramkami po stronie niebiesko-biało-czerwonych, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 21:13. W tej części meczu w drużynie Azotów-Puławy działało wszystko: zdecydowana walka w ataku pozycyjnym, szybkie i dynamiczne kontry, mocna obrona oraz efektowane parady bramkarskie Mateusza Zembrzyckiego oraz Zurabiego Tsintsadze pozwoliła puławskim kibicom przypuszczać, że losy meczu rozstrzygnęły się po pierwszej połowie. Jednak drużyna MMTS Kwidzyn nie powiedziała ostatniego słowa i po zmianie stron przystąpiła do szturmu puławskiej obrony. Kolejne udane akcje po stronie gości i przestój w drużynie Azotów, który spowodował spadek skuteczności rzutowej spowodował, że kwidzynianie zdołali odrobić straty i zbliżyć się do Azotów-Puławy na dwie bramki. Ostatnie 15 minut spotkania, to prawdziwe odrodzenie niebiesko-biało-czerwonych. Od tego momentu sześciokrotni brązowi medaliści Mistrzostw Polski ponownie weszli w swój rytm i z każdą kolejną akcją powiększali prowadzenie dzięki doskonałej dyspozycji całego zespołu i wykorzystywaniu błędów przeciwników. Prawdziwymi egzekutorami tego wieczoru byli Piotr Jarosiewicz oraz wybrany MVP meczu Kelian Janikowski, którzy zdobyli kolejno 7 i 6 bramek dla Azotów-Puławy. Ostatecznie mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Azotów-Puławy 37:25 i obroną 3 punktów 6.serii ORLEN Superligi na własnym terenie.

Azoty-Puławy – MMTS Kwidzyn 37:25 (21:13)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze – Jarosiewicz 7, Janikowski 6, Adamski 5, Przybylski 4, Fedeńczak 4, Zarzycki 3, Ostroushko 2, Marciniak 2, Burzak 2, Zivkovic 1, Antolak 1, Urbanek, Konieczny, Jaworski
Kary: 6 min.

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Zakreta – Kamyszek 7, Łazarczyk 4, Cherkashchenko 2, Wekcz 2, Kosmala 2, Grzenkowicz, Jankowski 2, Lewczyk 1, Wawrzyniak 1, Malczak 1, Landzwojczak 1, Jarosz, Chałupka, Szcześniak
Kary: 4 min.