W ramach meczu 25. serii ORLEN Superligi Nafciarze podejmowali na wyjeździe Grupę Azoty Unia Tarnów. Przedostatnie spotkanie fazy zasadniczej padło łupem Niebiesko-biało-niebieskich, którzy zwyciężyli nad gospodarzami 35:26.

I połowa

W meczu 25. serii do bramki rywali jako pierwszy trafiał Tomas Piroch, po czym do wyrównania z linii 7. metra doprowadził Vladyslav Parovinchak. Następnie na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, a po stracie tarnowian gola dla gości dopisał także Abel Serdio. Kolejna akcja gospodarzy ponownie zakończyła się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Marcel Sroczyk, podwyższając ze skrzydła prowadzenie. Chwilę później Mirko Alilovicia pokonał Aleksandr Bushkou, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Abel Serdio. W 10. minucie rywalizacji dystans do Nafciarzy zmniejszył Dzmitry Smolikau.

Wkrótce po tym swoją szansę w ataku wykorzystał Tin Lucin, natomiast w szeregach tarnowian szyki obronne Wisły przełamał Dzmitry Smolikau. Następnie padła bramka autorstwa Tomasa Pirocha, a chwilę później na listę strzelców wpisywał się Aleksandr Bushkou. W kolejnej akcji dla płocczan punktował ze skrzydła Filip Michałowicz, po czym trafienie zanotował Jakub Adamski. W 16. minucie spotkania na ławkę kar odesłany został Aleksandr Bushkou, a z 7. metra Patryka Małeckiego pokonał Tin Lucin. Osłabieni gospodarze nie zdołali się przebić przez płocką obronę, dzięki czemu z kontry bramkę dopisał Filip Michałowicz. Następnie niemoc strzelecką Jaskółek przełamał Albert Sanek, na co szybko i skutecznie odpowiedział Dmitrii Zhitnikov. Chwilę po tym piłkę w płockiej bramce umieścił Vladyslav Parovinchak.

W kolejnej akcji dla gości punktował Marcel Sroczyk, po czym szkoleniowiec Grupy Azoty Unia Tarnów – Marcin Janas poprosił o czas. Po wznowieniu trafiał Korneliusz Małek wykluczając przy tym Kiryla Samoilę. Mimo gry w osłabieniu drogę do tarnowskiej bramki odnaleźli kolejno Dmitrii Zhitnikov oraz Przemysław Krajewski. Następnie podyktowany rzut karny wykorzystał Vladislav Parovinchak. Z kolei w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich na listę strzelców wpisał się Gonzalo Perez. W 28. minucie meczu ponownie z linii 7. metra nie mylił się Vladislav Parovinchak, po czym także siódemkę wykorzystał Tin Lucin. Chwilę później punktował Dzmitry Smolikau, a karę dwóch minut otrzymał Dawid Dawydzik. Po 30 minutach rywalizacji do szatni płocczanie zeszli z 4-bramkową zaliczką prowadząc 16:12.

II połowa

Drugą część spotkania trafieniem z rzutu karnego otworzył Vladyslav Parovinchak, po czym także z linii 7. metra na listę strzelców wpisał się Tin Lucin. Następnie siódemkę wykorzystał ponownie Vladyslav Parovinchak, a wkrótce po tym na ławkę kar udał się Jakub Adamski, a Jakuba Wysockiego pokonał Tin Lucin. W kolejnej akcji sędziowie jeszcze raz wskazali na 7. metr skąd bramkę zdobywał Vladyslav Parovichak. Chwilę później z koła punktował Abel Serdio, po czym czwarty raz z rzędu padł gol autorstwa Vladyslava Parovinchaka. W 36. minucie rywalizacji trafiał Michał Daszek. Mimo gry w osłabieniu spowodowanej karą 2 minut dla Tina Lucina goście umieścili piłkę w bramce miejscowych. Następnie celny rzut oddawał Paweł Podsiadło, na co szybko i skutecznie odpowiedział Kiryl Samoila.

Kolejna akcja podopiecznych Marcina Janasa zakończyła się niepowodzeniem, po czym na ławkę kar odesłany został Przemysław Mrozowicz, a dystans do gospodarzy powiększył Przemysław Krajewski. Chwilę później bezbramkowy okres miejscowych zakończył Dzmitry Smolikau. W 43. minucie spotkania o czas poprosił trener Grupy Azoty Unia Tarnów – Marcin Janas. Po wznowieniu Przemysław Krajewski przechwycił piłkę i zakończył atak trafieniem. Następnie z linii 7. metra Mirko Alilovicia pokonał Vladyslav Parovinchak, natomiast wśród Nafciarzy punktował Kiryl Samoila. Wkrótce po tym wykluczony z gry został Marcel Sroczyk, a rzut karny ponownie wykorzystał Vladyslav Parovinchak. Kolejne dwie akcje skutecznymi siódemkami zakończył Przemysław Krajewski. Na 12. minut przed końcem pojedynku na ławkę kar odesłany został Dawid Dawydzik, jednak mimo gry w przewadze atak miejscowych zakończył się fiaskiem.

Chwilę później na listę strzelców wpisał się Kiryl Samoila, po czym padła bramka autorstwa Jakuba Adamskiego. Następnie ze skrzydła trafiał Marcel Sroczyk, na co szybko i skutecznie odpowiedział z tej samej pozycji Michał Słupski. W kolejnej akcji dystans do gospodarzy powiększył Dmitrii Zhitnikov, na co prośbą o czas zareagował szkoleniowiec tarnowian – Marcin Janas. Po wznowieniu jego podopieczni nie zdołali przebić się przez defensywę płocczan, po czym wywalczony rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. W 55. minucie Mirko Alilovicia pokonał Konrad Wątroba, a wkrótce po tym karę 2 minut otrzymał Przemysław Mrozowicz, natomiast z 7. metra punktował ponownie Przemysław Krajewski. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Aleksandr Bushkou i wykluczony z gry został Jakub Adamski. Następnie piłkę w bramce tarnowian umieścił Marcel Sroczyk, a drugi raz z rzędu trafiał Aleksandr Bushkou. Tuż przed końcem rywalizacji padły dwa celne strzały Kiryla Samoili oraz jeden Dzmitra Smolikau zamykające wynik spotkania na stanie 35:26 na korzyść ORLEN Wisły Płock.

Grupa Azoty Unia Tarnów (12:16) 26:35 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 4, Serdio 3, Susnja, Samoila 5, Michałowicz 2, Krajewski 8, Perez 1, Dawydzik, Mindegia, Zhitnikov 3.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, WysockiParovinchak 10, Smolikau 5, Bushkou 4, Adamski 2, Sanek 1, Wątroba 1, Małek 1, Słupski 1, Podsiadło 1, Sikora, Tokarz, Mrozowicz.

Grupa Azoty Unia Tarnów (10 min kar) : ORLEN Wisła Płock (12 min kar)