W sobotę, 3 lutego w ramach 18. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała na własnym parkiecie aktualnych Mistrzów Polski – Industrię Kielce. Kibice zgromadzeni w Arenie “Jaskółka” Tarnów byli świadkami jednostronnego widowiska. Od początku spotkania zawodnicy pod wodzą Talanta Dujshebaeva nie pozwolili odskoczyć swoim przeciwnikom i pewnie zwyciężyli 26:39.

I połowa

Pierwszym strzelcem otwierającym losy pojedynku był Szymon Sićko. Skuteczną interwencję między słupkami zaliczył Jakub Wysocki. W 9. minucie Arkadiusz Moryto podniósł przewagę kielczan do sześciu trafień 3:9. O czas poprosił trener zespołu gospodarzy, Marcin Janas. Imponującą bramkę dla tarnowian zdobył Jakub Adamski. Błąd kroków popełnił Albert Sanek. Po stronie gości nie do zatrzymania był Szymon Wiaderny, który w 14. minucie zapisał przy swoim nazwisku już czwartego gola. Na boisku pojawił się Paweł Paczkowski. Rzut karny dla gospodarzy pewnie wykorzystał Paweł Podsiadło. Daniel Dujshebaev został ukarany dwuminutową karą, co na chwilę wykluczyło go z aktywnej gry, pozostawiając drużynę w osłabieniu. Pierwsza połowa dobiegła końca, a na tablicy widniał rezultat 13:23.

II połowa

Po przerwie na ławkę kar odesłany został Szymon Sićko. Solidnie między słupkami prezentował się Małecki. Fantastyczne trafienie z kontrataku zdobył Alex Dujshebaev. Do gry powrócił Szymon Wiaderny. W 41. minucie spotkania przewaga graczy Industrii wynosiła już dwanaście punktów. Swoją “siódemkę” spożytkował Marcel Zdobylak. Kolejny raz o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Janas. Rzut Cezarego Surgiela z siódmego metra obronił Patryk Małecki. Pojedynek zakończył się wysoką wygraną Kielc 26:39. MVP spotkania został Alex Dujshebaev.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Industria Kielce: 26:39 (13:23)

UNIA: Wysocki (11%), Małecki (35%) – Zdobylak 1, Wątroba 1, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 1, Smolikau 4, Adamski 4, Słupski, Parovinchak 6, Sikora, Mrozowicz, Tokarz 2