Trener Talant Dujeszebajew z wiadomych względów nie mógł zabrać do Ostrowa Wielkopolskiego swojego syna Alexa oraz Andreasa Wolffa. Wolne dostali także Nicola Tournat, Dani Dujszebajew oraz Szymon Sićko. Siła rażenia Industrii Kielce jest jednak tak mocna, że bez swoich liderów szybko objęli prowadzenie 2:0. Ostrowianie długo nie mogli pokonać Miłosza Wałacha. Dopiero w czwartej minucie udało się to Danielowi Reznickiemu, który był najlepszym graczem Ostrovii w pierwszej połowie. Połowie, która mogła momentami zaskakiwać, bowiem przez długi okres czasu to gospodarze byli na prowadzeniu. W 8. minucie KPR prowadził 4:3, a w 16. 8:7, mając kilka sytuacji na podwyższenie prowadzenia.

Industria Kielce już przyzwyczaiła swoich kibiców, że w pierwszej połowie gra różnymi siódemkami. I to właśnie zmiany po kwadransie gry zmieniły nieco oblicze spotkania. Z bardzo dobrej obrony skorzystali m.in. Arkadiusz Moryto i Cezary Surgiel, którzy wyprowadzili gości na prowadzenie 10:8. Po kilku minutach był już 12:8. Ostrovia jednak nie zamierzała się poddawać, kończąc pierwszą połowę wynikiem 13:16.

W drugiej połowie mistrz włączył już swój najwyższy bieg. Bardzo dobra defensywa, szybkie kontry i po ośmiu minutach gry mieliśmy prowadzenie srebrnych medalistów Ligi Mistrzów 24:14. Kielczanie tym samym zamknęli to spotkanie, rozwiewając nadzieję kibiców Ostrovii, liczących na wyrównane starcie do ostatnich minut. Na domiar złego KPR stracił jednego ze swoich liderów – Kamila Adamskiego, który opuszczał boisko z urazem pleców.

Ostrowianie mimo wysokiego prowadzenia Industrii Kielce, nie oszczędzali mistrzów Polski. Arged Rebud KPR Ostrovia kończyła spotkanie bez trójki zawodników, ukaranych czerwonymi kartkami: Krzysztofa Łyżwy, Artura Klopstega i Krzysztofa Misiejuka. W ostatnich minutach trener Maciej Nowakowski skorzystał ze wszystkich graczy rezerwowych, a spotkanie zakończyło się wynikiem 27:38.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Industria Kielce 27:38 (13:16)

Industria Kielce: Błażejewski, Wałach – Nahi 8, Olejniczak 5, Karalek 4, Kounkoud 4, Thrastarson 4, Gębala 4, Surgiel 3, Moryto 2, Wiaderny 2, Karacić 1, Paczkowski 1, Stenmalm

Arged Rebud KPR Ostrovia: Krekora, Zimny, Balcerek – Reznicky 7, Marciniak 7, Krivokapic 3, Łyżwa 3, Szpera 2, Urbaniak 2, Tomczak 1, Adamski 1, Wojciechowski 1, Klopsteg, Rybarczyk, Misiejuk, Gajek