Środowy mecz w Grupa Azoty Arena był okazją do rewanżu Azotów-Puławy nad Energą Wybrzeże Gdańsk, za przegraną w 1/8 ORLEN Pucharu Polski. Niebiesko-biało-czerwoni wykonali 100% założeń wygrywając trzema bramkami nad gośćmi z wybrzeża 35:32. MVP spotkania wybrany został kapitalny tego wieczoru rozgrywający Azotów-Puławy, Łukasz Gogola.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła łupem Azotów-Puławy po celnym rzucie Tobiasza Górskiego już w 29 sekundzie meczu. Odpowiedź Wybrzeża była natychmiastowa, kiedy to potężnym rzutem popisał się Jovan Milicevic. Kolejne minuty, to gra punkt za punkt, kiedy to żadna z drużyn nie mogła „urwać” się przeciwnikom. Przy stanie 4:4 Wybrzeżu udało się uzyskać 3 bramkowe prowadzenie (7:4), ale zawodnicy Azotów-Puławy nie zamierzali odpuścić swoim przeciwnikom i szybko doprowadzili do kolejnego wyrównania (9:9). Pozostała cześć pierwszej połowy przebiegała dość analogicznie: Wybrzeże próbowało urwać się puławianom i odskoczyć wynikiem, a z kolei Azotowcy pilnowali, aby gdańszczanie nie byli w stanie uzyskać znacznej przewagi. Pierwsza część meczu zakończyła się minimalnym prowadzeniem Wybrzeża Gdańsk po zrywie w ostatnich minutach wypracowali trzy bramki zaliczki i na przerwę schodzili prowadząc z Azotami-Puławy 18:15.

Po zmianie stron obie drużyny miały problem ze zdobyciem bramki. Pierwsze celne trafienie w drugiej połowie trafiło na konto Wybrzeża po celnym rzucie Mateusza Góralskiego. Odpowiedź Azotów przyszła z drugiej linii po potężnym rzucie Rafała Przybylskiego, który dał sygnał swoim kolegom do ataku. Ataku,  który zakończył się doprowadzeniem do remisu 22:22, a następnie drużyna Serhiya Bebeshki rozpoczęła szturm na bramkę dzisiejszych rywali, który w pewnym momencie pozwolił Azotom-Puławy uzyskać nawet cztery bramki prowadzenia. W ostatnich minutach zespół Wybrzeża Gdańsk próbował jeszcze odwrócić szalę na swoją korzyść, jednak więcej spokoju i opanowania zachowała drużyna Azotów-Puławy, którzy zwyciężyli z Energą Wybrzeżem Gdańsk 35:32. MVP meczu wybrany został rozgrywający Azotów-Puławy, zdobywca 9 bramek: Łukasz Gogola.

Azoty-Puławy – Energa Wybrzeże Gdańsk 35:22 (15:18)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze, Borucki – Gogola 9, Przybylski 5, Janikowski 5, Marciniak 4, Burzak 4, Ostroushko 3, Górski 2, Zarzycki 1, Fedeńczak 1, Jarosiewicz 1, Adamski, Urbanek, Jaworski

Energa Wybrzeże Gdańsk: Bedoui, Poźniak – Milicevic 7, Powarzyński 5, Jachlewski 5, Papina 3, Góralski 3, Peret 3, Pieczonka 2, Stępień 2, Domagała 1, Zmavc 1, Niedzielenko, Tomczak, Siekierka, Papaj.