Po zmianie stron gospodarze rzucili się w szaleńczą pogoń. I to przyniosło im efekt w postaci zwycięstwa. Dziesięć sekund przed końcem potężną bombą z drugiej linii popisał się Filip Surosz i to był rzut na wagę zwycięstwa.

Ale zanim do tego doszło to Ostrovia była stroną dominującą, a w drugim kwadransie pierwszej połowy gospodarze byli wręcz bezradni wobec drużyny Macieja Nowakowskiego. Przyjezdni mogli prowadzić nawet jeszcze wyżej, ale siedmiobramkowa zaliczka wydawała się być bezpieczna. Tym bardziej, że w grze Piotrkowianina nic się nie kleiło, a bramkarze: Artur KotDamian Chmurski zanotowali w pierwszej połowie skuteczność na poziomie…pięciu procent.

W szatni powiedzieliśmy sobie, że zostawiamy tą pierwszą połowę i gramy swoje – przyznał po spotkaniu Damian Chmurski, bramkarz Piotrkowianina. I rzeczywiście tak się stało. Drużyna Michała Matyjasika niesiona dopingiem publiczności zaczęła odrabiać straty. W 36. minucie było 14:18, a na kwadrans przed końcem, po rzucie Piotra Swata z rzutu karnego już tylko 19:21. Raz jeszcze Ostrovia odskoczyła od Piotrkowianina (22:25 – 50 minuta), ale gospodarze poczuli, że mogą tego dnia sięgnąć po punkty. I to zrobili. Rzucili pięć bramek z rzędu i na cztery minuty przed końcem było 27:25. Ostrovia doprowadziła do remisu, ale przy stanie 28:28 decydującego gola rzucił Filip Surosz. Po tym ciosie goście się już nie podnieśli.

Zdecydowała obrona i to, że zaczęliśmy w niej grać dobrze w drugiej połowie. O pierwszej należy zapomnieć. Jestem dumny z tego zespołu. Jedziemy za kilka dni do Opola i jak przegramy tam, to nic się nie stanie. Ale my jedziemy powalczyć o trzy punkty i zrobimy wszystko, aby ucieszyć raz jeszcze naszych kibiców w tym roku – podsumował spotkanie trener Michał Matyjasik.

No nie wiem co mam powiedzieć. Przegraliśmy spotkanie w niewytłumaczalny sposób. Mamy dużo materiału do analizy, a najlepiej byłoby wygrać ostatni w tym roku mecz z Azotami Puławy. Musimy jednak wyczyścić głowy – przyznał po spotkaniu Patryk Marciniak, rozgrywający Ostrovii.

Piotrkowianin – ARGED REBUD KPR Ostrovia Wielkopolski 29:28 (11:18)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski – Surosz 6, Swat 6/4, Mosiołek 5, Żyszkiewicz 4, Matyjasik 3, Doniecki 2, Kowalski 2, Stolarski 1, Wawrzyniak, Szopa, Wadowski, Filipowicz, Pożarek.