W czwartkowy wieczór ORLEN Wisła Płock rywalizowała na wyjeździe z Energą Wybrzeże Gdańsk. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 17:17, Nafciarze rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść w drugiej połowie pokonując ostatecznie gdańszczan – 35:23 i wywożąc dzięki temu komplet punktów z Trójmiasta.

I połowa

Wynik pojedynku 19. serii ORLEN Superligi otworzył Jovan Milicević, po czym pierwszego gola dla Nafciarzy trafił Miha Zarabec. W 2. minucie meczu dla gdańszczan punktował Nejc Zmavc. Następnie bramkę dla płocczan zdobył Tomas Piroch, na szybko i celnie odpowiedział Patryk Pieczonka. Chwilę później po stracie gości gdańszczanie wyszli na prowadzenie 4:2. Kolejna akcja Nafciarzy nie zakończyła się powodzeniem, co skrzętnie wykorzystali gospodarze kończąc atak wykluczeniem Leona Susnji oraz golem. W 6. minucie spotkania na ławkę kar odesłany przez sędziów został Mateusz Góralski, a po tym na listę strzelców wpisał się Tin Lucin. Z kolei swoją szansę w szeregach przedstawicieli z Trójmiasta wykorzystał Patryk Pieczonka. Następnie dystans do miejscowych z koła zmniejszył Leon Susnja, na co z tej samej pozycji celnie odpowiedział Michał Peret.  Chwilę później po rzucie Mateusza Góralskiego gospodarze wyszli już na 4-punktowe prowadzenie.

W 12. minucie spotkania dla płocczan bramkę strzelił Gonzalo Perez, a po tym padły dwa trafienia ze strony gdańszczan. Widząc co dzieje się na parkiecie o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu celny rzut oddał Niko Mindegia, a potem wtórowali mu kolejno Przemysław Krajewski oraz Michał Daszek. Po kwadransie rywalizacji czas wziął także szkoleniowiec Energi Wybrzeża Gdańsk – Patryk Rombel. Po przerwie jego podopieczni pokonali Marcela Jastrzębskiego pomiędzy słupkami dopiero za drugim podejściem, po czym dla Niebiesko-biało-niebieskich trafiał Przemysław Krajewski. Chwilę później po stracie miejscowych bramkę kontaktową dla płocczan zdobył Gergo Fazekas, a następnie do wyrównania 11:11 doprowadził Niko Mindegia.

Po interwencji Marcela Jastrzębskiego gola z koła zdobył Abel Serdio, na co szybko i skutecznie odpowiedział Jakub Powarzyński, który wkrótce po tym ponownie wpisał się na listę strzelców po raz drugi z rzędu. W kolejnej akcji dla płocczan punktował Gergo Fazekas, natomiast dla gdańszczan Tomasz Kiejdo. Następnie padły dwie bramki autorstwa Abela Serdio, po których dla gospodarzy trafiał Patryk Pieczonka. W 29. minucie spotkania karę dwóch minut otrzymał Dawid Dawydzik, a potem z gry wykluczony został także Damian Domagała. Chwilę później podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski, po czym Marcela Jastrzębskiego pokonał Piotr Papaj. Tuż przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Niko Mindegia oraz Patryk Pieczonka ustanawiając remis – 17:17, po 30 minutach rywalizacji.

II połowa

Drugą połowę od trafienia rozpoczął Niko Mindegia, po czym z koła padła bramka autorstwa Michała Pereta. W kolejnej akcji w ataku nie mylił się Lovro Mihić, na co celnym rzutem odpowiedział Patryk Pieczonka. Następnie w szeregach Nafciarzy na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, a dla gdańszczan punktował Maciej Papina. Chwilę później dwa razy z rzędu z koła swoją szansę w ataku wykorzystał Abel Serdio. W 36. minucie meczu z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego nie pokonał Jovan Milicević, a wkrótce po tym o czas poprosił trener gospodarzy – Patryk Rombel. Po wznowieniu jego podopieczni nie zakończyli ataku bramką, natomiast ze skrzydła nie mylił się w szeregach Wiślaków skrzydłowy – Lovro Mihić. Po interwencji Marcela Jastrzębskiego trafienie dla gości zanotował Przemysław Krajewski wyprowadzając płocczan na 4-punktowe prowadzenie.

W 43. minucie meczu na ławkę kar odesłany został Przemysław Krajewski, a niemoc strzelecką gospodarzy z koła przełamał Michał Peret. Chwilę później bramkę dla Niebiesko-biało-niebieskich zdobył Gergo Fazekas wykluczając przy tym Nejca Zmavca, a po nieudanym ataku gdańszczan trafienie dołożył także Michał Daszek. Wkrótce po tym padła bramka autorstwa Jakuba Powarzyńskiego, na którą następnie skutecznie odpowiedział Lovro Mihić. W kolejnej akcji dla Wiślaków trafiał Tin Lucin. Na niecałe 10. minut przed końcem rywalizacji o czas poprosił trener Energi Wybrzeża Gdańsk – Patryk Rombel.

Po wznowieniu gospodarze jedynie spudłowali, natomiast nie mylili się Abel Serdio, Michał Daszek, Lovro Mihić powiększając przewagę płocczan do 9-bramek. Następnie po udanej interwencji pomiędzy słupkami Marcel Jastrzębski oddał celny rzut na pustą bramkę miejscowych. W kolejnej akcji niemoc strzelecką gdańszczan przełamał Jovan Milicević, a chwilowy przestój gości trafieniem zakończył Marcel Sroczyk. Wkrótce po nieudanej akcji Energi Wybrzeża Gdańsk dla gości punktował dwukrotnie Tin Lucin ustanawiając ostatecznie wynik rywalizacji na 35:23 dla Niebiesko-biało-niebieskich.

Energa Wybrzeże Gdańsk 23:35 (17:17) ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski 1 – Daszek 3, Zarabec 1, Lucin 4, Piroch 1, Sroczyk 1, Serdio 6, Susnja 1, Perez 1, Dawydzik, Mihić 4, Fazekas 4, Krajewski 4, Terzić, Mindegia 4.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Bedoui – Pieczonka 5, Milicević 4, Powarzyński 3, Peret 3, Papina 2, Zmavc 2, Góralski 1, Jachlewski 1, Papaj 1, Kiejdo 1, Skierka.

Energa Wybrzeże Gdańsk  (6 min kar) :  ORLEN Wisła Płock  (6 min kar)