W niedzielne popołudnie ORLEN Wisła Płock rozgrywała swój pierwszy mecz fazy play-off na krajowych parkietach. Nafciarze pewnie pokonali zespół z Ostrowa Wielkopolskiego 37:28 i do Płocka wracają z 9-bramkową zaliczką.

I połowa

Pierwszy mecz fazy play-off od bramki rozpoczęli Nafciarze, po czym padł gol autorstwa Daniela Reznickiego. Następnie na ławkę kar odesłany został Przemysław Krajewski, a prowadzenie gospodarzy ustanowił Kamil Adamski. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Przemysław Urbaniak. W kolejnej akcji w szeregach ostrowian punktował Kamil Adamski, a po nieudanym ataku gości Mirko Alilovicia pokonał Patryk Marciniak. W 9. minucie bezbramkowy okres płocczan zakończył Tin Lucin, po czym dla miejscowych gola dopisał Daniel Reznicky.

Następnie drugi raz z rzędu bramkę zdobywał Tin Lucin, a po błędzie gospodarzy trafienie kontaktowe zaliczył Lovro Mihić. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Igor Krivokapić, natomiast w szeregach Wiślaków to samo uczynił Michał Daszek. W kolejnej akcji celny rzut oddał Daniel Reznicky, po czym dla Nafciarzy punktował Tin Lucin wykluczając przy tym z gry Krzysztofa Misiejuka. W 18. minucie meczu do remisu doprowadził Lovro Mihić. Wkrótce po tym karę dwóch minut otrzymał Mirsad Terzić, a piłkę w płockiej bramce umieścił Kamil Adamski. Następnie szyki defensywne ostrowian dwa razy przełamał Gergo Fazekas.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy – Kim Rasmussen. Po przerwie niemoc strzelecką miejscowych zakończył Kamil Adamski, a wkrótce po tym trafieniem wtórował mu Patryk Marciniak. W kolejnej akcji Dawida Balcerka pokonał Tin Lucin, na co szybko i skutecznie odpowiedział Kamil Adamski. Chwilę później bramkę zdobywał Lovro Mihić, a po nieudanym ataku ostrowian, dla płocczan punktował także Tin Lucin. Następnie na ławkę kar odesłany został Michał Daszek, jednakże mimo gry w przewadze miejscowi odnotowali stratę, którą skrzętnie wykorzystał Przemysław Krajewski. Kolejna akcja gospodarzy również zakończyła się niepowodzeniem, dzięki czemu dystans do nich powiększył Lovro Mihić. W 28. minucie piłkę w pustej bramce Wiślaków umieścił Bartłomiej Tomczak, natomiast w szeregach Nafciarzy trafiał Gergo Fazekas. W 30. minucie rywalizacji karę dwóch minut otrzymali Krzysztof Misiejuk oraz Xavi Sabate, a podyktowany rzut karny wykorzystał Tin Lucin. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 17:14 z korzyścią dla ORLEN Wisły Płock.

II połowa

Drugą połowę trafieniem otworzył Tin Lucin, na które szybko i skutecznie odpowiedział Mateusz Wojciechowski. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Gonzalo Perez, po czym bramkę zdobywał Filip Rybarczyk. Następnie dla płocczan punktował Marcel Sroczyk, a na ławkę kar odesłany został Krzystof Misiejuk. W kolejnej akcji gola dla płocczan z koła dopisał Dawid Dawydzik, natomiast w szeregach ostrowian swoją szansę w ataku wykorzystał Patryk Marciniak. Wkrótce po tym dystans do płocczan zmniejszył Ksawery Gajek. W 37. minucie piłkę w bramce rywali umieścił Gonzalo Perez, po czym Marcela Jastrzębskiego pokonał Kamil Adamski. Chwilę później karę 2 minut otrzymał Tin Lucin, jednakże mimo gry w przewadze atak miejscowych zakończył się fiaskiem.

Następnie dwa razy z rzędu dystans do gospodarzy powiększył Michał Daszek. Widząc co się dzieje na boisku o czas poprosił trener Arged Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski – Kim Rasmussen. Po przerwie chwilowy przestój ostrowian w ataku zakończył Filip Rybarczyk. Następnie na listę strzelców wpisali się Niko Mindegia oraz Michał Daszek, a wykluczony z gry został Kamil Adamski. W kolejnej akcji w wyniku przechwytu piłkę w pustej bramce gospodarzy umieścił Lovro Mihić. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Przemysław Krajewski, a swoją szansę w ataku wykorzystał Daniel Reznicky. Chwilę później padł gol autorstwa Gonzalo Pereza, a dzięki obronie Marcela Jastrzębskiego trafieniem wtórował mu Tin Lucin. W 46. minucie celny rzut oddał Igor Krivokapić, na który szybko i skutecznie drugi raz z rzędu odpowiedział Gonzalo Perez. Następnie z linii 7. metra płockiego bramkarza pokonał Kamil Adamski, na ławkę kar odesłany został Ksawery Gajek, a na listę strzelców wpisał się Kiryl Samoila.

Na niecałe 10 minut przed końcem spotkania o czas poprosił trener gospodarzy – Kim Rasmussen. Po wznowieniu karę dwóch minut otrzymał Abel Serdio, a podyktowany rzut karny wykorzystał Kamil Adamski. W kolejnej akcji drugi raz z rzędu dla płocczan bramkę zdobywał Kiryl Samoila, na którą szybko i skutecznie ze skrzydła odpowiedział Przemysław Urbaniak. Chwilę później Kiryl Samoila trafiał po raz trzeci, natomiast w szeregach gospodarzy ponownie z linii 7. metra bramkę dopisywał Kamil Adamski. Następnie padł gol autorstwa Gonzalo Pereza, a dzięki przechwytowi dla Niebiesko-biało-niebieskich punktował również Marcel Sroczyk. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Reznicky, a wkrótce po tym wykluczony z gry został Kiryl Samoila. Mimo gry w osłabieniu piłkę w bramce rywali umieścił Niko Mindegia, po czym trafiał Kamil Adamski. Wynik w pierwszego meczu fazy play-off na 37:28 dla ORLEN Wisły Płock ustanowił Niko Mindegia.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (14:17) 28:37 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 5, Zarabec, Lucin 8, Sroczyk 2, Serdio, Susnja, Samoila 3, Fazekas 4, Krajewski 1, Perez 5, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 5, Mindegia 3.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Balcerek, Krekora, Zimny – Adamski 11, Reznicky 5, Marciniak 3, Rybarczyk 2, Krivokapić 2, Urbaniak 2, Tomczak 1, Gajek 1, Wojciechowski 1, Misiejuk, Szpera, Szych.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (10 min kar) : ORLEN Wisła Płock (14 min kar)