Wynik meczu otworzył rozgrywający MKS Zagłębia Lubin, Patryk Iskra. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać długo. Jakub Będzikowski rzucił dwie bramki z rzędu, a gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Pierwsza partia to dobra postawa w defensywie Energi Wybrzeże Gdańsk. W bramce bardzo dobrze spisywał się bramkarz, Kornel Poźniak, który wybronił wiele mocnych rzutów lubinian. W 9. minucie kolejnych dobrym rzutem popisał się Będzikowski (4:3). Celny karny Piotra Papaja, trafienia Patryka Pieczonki oraz Patryka Siekierki pozwoliły odskoczyć gdańszczanom na 7:3, co poskutkowało wzięciem czasu przez trenera Tomasza Kozłowskiego. Zawodnicy gospodarzy kontynuowali swoją skuteczną grę i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 14:9.

Druga partia rozpoczęła się od celnych rzutów Nejca Zmavca oraz Jakuba Będzikowskiego. Energa Wybrzeże Gdańsk w tym momencie meczu miała już 7 bramek przewagi. Jednak zawodnicy Zagłębia zaczęli łapać wiatr w żagle. Dodatkowo w wyniku trzeciego wykluczenia, czerwoną kartkę otrzymał Zmavc. Dwie bramki z rzędu dla gości zdobył Dawid Krysiak, a chwilę później kolejną czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy. Boisko opuścić musiał Mateusz Jachlewski. W 51 minucie, po trafieniu Danylo Hlushaka na tablicy wyników pojawił się remis (23:23). Końcówka meczu to gra punkt za punkt. W 60 minucie do wyrównania ponownie doprowadzili gospodarze (27:27). Mecz rozstrzygnął się w serii rzutów karnych, które znacznie lepiej wykonali lubinianie i to oni zwyciężyli w całym spotkaniu.