W 2. kolejce ORLEN Superligi Nafciarze pewnie pokonali na wyjeździe MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:41.

I połowa

Spotkanie 2. kolejki ORLEN Superligi w hali widowiskowo- sportowej w Lubinie otworzyła drużyna Miedziowych, jednak atak pozycyjny nie zakończył się bramką. Z kolei Nafciarze w swojej pierwszej akcji ofensywnej spudłowali. Następnie gospodarze w ataku również nie trafili na bramkę zespołu z Płocka, na co skutecznie odpowiedział Gergo Fazekas. Chwilę później swoją okazję w ofensywie wykorzystali zawodnicy z Lubina. W kolejnej akcji Wiślacy trafili na bramkę przeciwnika wykluczając przy tym na 2 minuty Kamila Pedryca. W wyniku błędu w ataku gospodarzy nastąpił przechwyt i z kontry prowadzenie na 3:1 podwyższył Lovro Mihić. Po ponownym niepowodzeniu ze strony Lubinian, ze skrzydła skutecznie na listę strzelców wpisał się Gonazalo Perez Arce. W następnych minutach celne strzały padły z obydwóch stron, przy czym Wiślacy dopisali do wyniku bramkę dwukrotnie. Z kolei w ataku pozycyjnym Zagłębie dopisało kolejnego gola wykluczając przy tym na 2 minutowe wykluczenie Marcela Sroczyka. Stan tablicy w 10. minucie wskazywał 6:3.

Chwilę później na ławkę kar na 2 minuty udał się również Tomas Piroch, a na bramkę gości z rzutu karnego trafili miejscowi. W wyniku podwójnego osłabienia Nafciarze stracili piłkę, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Lubina ustanawiając wynik 5:6. Pomimo nieskutecznego ataku w wykonaniu Wiślaków, zespół z Lubina nie wyrównał wyniku, a przyjezdnym udało się odskoczyć ponownie na 3-bramkowe prowadzenie. Następnie na 2-minutowe wykluczenie odesłany został Przemysław Krajewski, a miejscowi skutecznie zakończyli atak pozycyjny bramką. Na odpowiedź ze strony gości długo nie trzeba było czekać, a na listę strzelców wpisał się Niko Mindegia (6:9). Obydwie strony zanotowały serię celnych trafień i w 17. minucie na tablicy widniał wynik 9:12 na korzyść płocczan. Do bramki gości następnie trafił dobrze znany w Płocku Jakub Moryń, a w kolejnym ataku pozycyjnym Nafciarze wykluczyli z gry Pawła Krupę i chwilę później za uderzenie rywala w twarz czerwoną kartkę otrzymał Patryk Iskra co zespół z Płocka skrupulatnie wykorzystał trafiając na bramkę rywala. Przy stanie 10:13 dla zespołu gości o czas poprosił trener Zagłębia Lubin.

Po wznowieniu skutecznie spisał się Rutkowski, na co odpowiedział Lovro Mihic. W wyniku straty ze strony miejscowych kolejne trafienie zaliczył Niko Mindegia. Następnie pomiędzy słupkami wybronił dwukrotnie Jastrzębski, a chwilę później również podwójną paradę odnotował Procho. Z kolei ze skrzydła na bramkę gospodarzy trafił Marcel Sroczyk. W kolejnej akcji drugie już wykluczenie otrzymał Paweł Krupa, a podyktowany rzut karny wykorzystał Michał Daszek wychodząc na 5-bramkowe prowadzenie. Następna ofensywa Lubinian nie zakończyła się powodzeniem, jednakże piłki w bramce nie umieścił również Tomas Piroch. Za faul na przeciwniku wykluczony został Tomas Piroch, a Miedziowi wykorzystali podyktowany rzut karny. Mimo osłabienia Nafciarze przejęli piłkę i na listę strzelców z koła wpisał się Leon Susnja. W kolejnym ataku wykluczony został Gonzalo, a z 7. metra ponownie trafił Krysiak. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener Xavi Sabate, a Niebiesko-biało-niebiescy grając w już w pojedynczym osłabieniu trafili kolejnego gola. Na przerwę Nafciarze zeszli z 7-bramkowym prowadzeniem, a tablica ukazywała wynik 14:21 dla przyjezdnych.

II połowa

Wynik w drugiej połowie zainaugurował Dmitrii Zhytnikov. Po chwili w wyniku straty ze strony Lubina Nafciarze trafili po raz kolejny. Następnie do bramki płocczan skuteczny rzut oddali Miedziowi, a na ich bramkę odpowiedział celnym strzałem Gergo Fazekas. Dzięki obronie Mirko Alilovicia, na 10-bramkowe prowadzenie drużynę ORLEN Wisły Płock wyprowadził Lovro Mihić. Ponownie skutecznie pomiędzy słupkami spisał się Mirko Alilović, a piłkę w bramce Miedziowych umieścił Dmitrii Zhytnikov. Niepowodzenie w kolejnym ataku miejscowych pozwoliło na wyprowadzenie kontry ze strony płocczan, jednak bezskutecznie. W kolejnej akcji niecelnie na bramkę rzucało Zagłębie, a podyktowany rzut karny wykorzystali Nafciarze. W 40 minucie tablica ukazywała wynik 15:28 dla płocczan.

W wyniku błędu kroków ze strony Miedziowych na bramkę rywali trafił Michał Daszek powiększając prowadzenie do 14 bramek. Wiślacy nie zwalniali tempa i trafienie na konto gości dopisał również Przemysław Krajewski. Widząc, że drużyna z Płocka zaczyna coraz bardziej odjeżdżać z wynikiem o czas poprosił trener Zagłębia. Pomimo interwencji trenera z Lubina jego podopieczni nie zdobyli gola, ale w bramce dwukrotnie spisał się Miłosz Byczek. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 2. połowie zdobył Michał Bekisz, a z kolei Nafciarze spudłowali. W wyniku faulu w ataku Wiślacy weszli w posiadanie piłki, co skutecznie wykorzystał Dmitrii Zhytnikov. Zarówno drużyna gości jak i gospodarzy zaliczyła trafienia. Chwilę później po przechwycie płocczanie umieścili dwukrotnie piłkę w bramce przeciwnika wychodząc na 17-punktowe prowadzenie. Mimo tego zespół Miedziowych nie złożył broni, a na listę strzelców wpisał się Drozdowski. Na 10 minut przed końcem na tablicy widniał wynik 18:34.

W wyniku błędu Nafciarzy, do bramki drużyny z Płocka trafił Krupa. Z kolei z rzutu karnego celnie odpowiedział mu Michał Daszek. Ponownie pomiędzy słupkami skutecznie obronił Mirko Alilović, na co równie efektownie dwa razy z rzędu bramkę zamurował Miłosz Byczek. W kolejnym ataku Dawid Dawydzik został wykluczony na 2-minuty, a z rzutu karnego trafił Paweł Krupa. Następnie ze skrzydła bramkę dla Nafciarzy zdobył Marcel Sroczyk. W wyniku błędu w ataku pozycyjnym Lubinian zespół gości dołożył kolejne trafienie, a po szybkim wznowieniu na pustą bramkę przyjezdnych trafił Paweł Kałużny. W następnej akcji gola zdobył Gergo Fazekas, a kolejnego po przejęciu dołożył Marcel Sroczyk. Po chwili celnym trafieniem ze strony Zagłębia odpowiedział Drozdalski. Z kolei 40. bramkę dla Wiślaków zdobył Dawid Dawydzik. Po niecelnym trafieniu Miedziowych na listę strzelców wpisał się ponownie Zhytnikov. Ostatniego gola w spotkaniu zdobył Jakub Moryń, a spotkanie zakończyło się wynikiem 23:41.

MKS Zagłębie Lubin 23:41 (14:21) ORLEN Wisła Płock

MKS Zagłębie Lubin: Byczek, Procho, Schodkowski – Staniewicz 1, Hlushak 2, Krupa 2, Moryń 3, Krupa, Krysiak 3, Michalak 1, Drozdalski 2, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny 1, Rutkowski 2

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 5, Zarabec 1, Piroch 2, Sroczyk 4, Serdio 1, Susnja 1, Fazekas 4, Krajewski 6, Perez 4, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 2, Mindegia 3, Zhitnikov 6.