-
Gladiatory 2026: Poznaliśmy najlepszych zawodników i trenera sezonu ORLEN Superligi
Poznaliśmy laureatów Gladiatorów, prestiżowych nagród ORLEN Superligi dla najlepszych zawodników i trenera sezonu. Zawodnikiem Sezonu 2025/2026 został Kamil Adamski z Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
-
PGE Wybrzeże Gdańsk wraca na podium po 25 latach
Ćwierć wieku temu PGE Wybrzeże Gdańsk wywalczyło ostatnie z dziesięciu mistrzostw Polski. Klub znad morza wraca na podium superligowych rozgrywek. W walce o brąz, po dwóch emocjonujących spotkaniach, okazał się lepszy od Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
-
Wrócili na tron wbrew przeciwnością. Industria Kielce z 21. trofeum w historii!
Po trzech latach i dwóch przegranych finałach Industria Kielce wraca na tron ORLEN Superligi. Podopieczni Krzysztofa Lijewskiego spisali się kapitalnie w rywalizacji z ORLEN Wisłą Płock i sięgnęli po 21. w historii klubu mistrzostwo Polski.
-
ORLEN Wisła Płock wicemistrzem Polski
ORLEN Wisła Płock nie schodzi z podium rozgrywek o mistrzostwo Polski od 1990 roku. W niedzielę do swojej kolekcji dołożyła 23. srebrny medal. W finale ORLEN Superligi, po dwóch latach triumfów, musiała uznać wyższość Industrii Kielce.
-
Superliga partnerem konferencji Handball Performance 2026
Superliga sp. z o.o. została oficjalnym partnerem II edycji konferencji Handball Performance. Wydarzenie dedykowane szkoleniowcom piłki ręcznej oraz trenerom przygotowania motorycznego odbędzie się w dniach 11-12 lipca 2026 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
-
Industria Kielce przed szansą odzyskania Mistrzostwa Polski
Czas na drugi mecz finałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw o Mistrzostwo Polski. Po pierwszym spotkaniu na prowadzeniu znajduje się drużyna Industrii Kielce, która w zdecydowany sposób zwyciężyła przed tygodniem w płockiej ORLEN Arenie. Druga odsłona już w niedzielę, 31 maja. Początek transmisji w Polsat Sport 1 od 12:30.
-
Nowy system premiowania gry młodych Polaków. ZPRP i Superliga zapowiadają zmiany w przepisach
Polska piłka ręczna przechodzi reformy, które mają wzmocnić jej rozwój na lata. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, we współpracy z Superligą sp. z o.o., wdrażają nowy, zintegrowany ekosystem rozwiązań licencyjnych pod hasłem „Inwestujemy w potencjał”. Ich celem jest realne premiowanie gry młodych polskich zawodniczek i zawodników, podniesienie standardów szkolenia oraz większe docenienie trenerów pracujących u podstaw.
-
„Mistrzowski Klasyk” przepełniony emocjami
Czas na decydujące i najważniejsze rozstrzygnięcie w ORLEN Superlidze. W niedzielę odbędzie się pierwszy mecz finału między ORLEN Wisłą Płock a Industrią Kielce. „Mistrzowski Klasyk” to gwarant wielkich emocji.
-
Uwaga na emocje do ostatnich sekund. W sobotę rusza walka o brąz!
W ubiegłym roku Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski i PGE Wybrzeże Gdańsk stoczyły zaciętą rywalizację w ćwierćfinale ORLEN Superligi. Teraz te drużyny powalczą o brązowy medal. Czy znów czekają nas trzy spotkania? Pierwsza odsłona tej rywalizacji już w sobotę o godz. 15:00 w Polsat Sport 3.