W ramach 8. serii PGNIG Superligi Gwardia mierzyła się na wyjeździe z Piotrkowianinem. Mecz nie najlepiej zaczęli  zawodnicy z Opola, a swoje warunki gry narzucili gospodarze. W ataku drużyny z Piotrkowa nie mylił się Jan Stolarski, a między słupkami świetnie spisywał się Damian Chmurski. Gwardziści byli nieskuteczni, zdarzały im się proste straty oraz luki w obronie. W 20. minucie meczu po bramce Patryka Mauera wydawało się, że opolanie wzięli się za odrabianie strat i na przerwę zejdą z korzystnym dla siebie rezultatem. Tak się jednak nie stało, a błędy rywali wykorzystali zawodnicy z MKS-u. Po 30. minutach gospodarze prowadzili 17:11.

Druga odsłona meczu miała zupełnie inny scenariusz. Odmieniona po przerwie Gwardia  z dużą determinacją zaczęła odrabiać straty. Opolanie walczyli do końca o każdą piłkę, szczelnie ustawiali się w obronie, a także przełamali niemoc w ataku. W 40. minucie meczu do remisu doprowadził Jakub Ałaj, zdobywając bramkę po rzucie przez całe boisko. Chwilę później na pierwsze prowadzenie w tym starciu wyprowadził Gwardzistów Przemysław Zadura. W bramce bardzo ważne interwencje odnotował Jakub Ałaj, ale bohaterem meczu został jego kolega Mateusz Lellek, który był niezawodny w obronie rzutów karnych. Gwardia w ostatnim kwadransie miała już wynik pod kontrolą. W końcówce dwie bramki dołożyli obrotowi KPR-u, Mateusz Jankowski oraz Jan Klimków.

Mecz zakończył się wynikiem 26:33, a Gwardia z trudnego terenu wywiozła bardzo cenne punkty.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Gwardia Opole 26:33 (17:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski – Stolarski 9, Pacześny 2, Babicz 1, Swat 3, Szopa 4, Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 3, Grzesik, Matyjasik 1, Mastalerz 2, Pożarek, Mosiołek, Surosz, Doniecki.

Trener: Bartosz Jurecki