Zagłębie Lubin plasuje się obecnie na XI miejscu w tabeli Orlen Superligi. W 11 spotkaniach udało im się wywalczyć 12 punktów, za czym stoją 4 zwycięstwa (w tym 1 po rzutach karnych) i 7 porażek (w tym 1 po rzutach karnych). Do MMTS Kwidzyn  tracą więc zaledwie 2 punkty (IX miejsce kwidzynian i 14 punktów).

W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało na własnym terenie z Corotop Gwardią Opole 28:32 (12:15). Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy to po wyrównanym początku rywalom udało się odskoczyć na trzybramkowe prowadzenie. Jak się okazało Opole nie oddało już wypracowanej przewagi do końca spotkania. Najwięcej bramek dla lubinian rzucili w tym meczu: Michał Stankiewicz, Dawid KrysiakMichał Bekisz – po 4 trafienia.

We wcześniejszym spotkaniu Zagłębie pokonało natomiast na wyjeździe ARGED Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski wygrywając 27:26 (16:10). Wówczas swój zespół do zwycięstwa poprowadzili: Mateusz Drozdalski – 6 bramek i Piotr Rutkowski – 5 bramek.

Najbliższe starcie MMTS Kwidzyn z Zagłębiem Lubin będzie niezwykle istotne dla obu zespołów. W ligowej tabeli obie ekipy dzielą je zaledwie 2 punkty, więc wywalczone zwycięstwo pozwoliłoby na przesunięcie się w górę ligowej tabeli.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie starcia Kwidzyna i Lubina kończyły się zwycięstwami gości. MMTS wygrał w Lubinie 35:22, a Zagłębie skutecznie zrewanżowało się kompletem punktów w Kwidzynie – 31:28. Czy tak będzie również tym razem okaże się już 19 listopada.