W niedzielne popołudnie w ramach 13. kolejki ORLEN Superligi odbyły się derby Mazowsza, w których rywalizował zespół z Płocka oraz z Legionowa. Pomimo bardzo wyrównanej pierwszej części spotkania, Legionowianinie musieli uznać wyższość Nafciarzy, którzy pokonali ich różnicą aż 10 trafień. Dzięki wygranej Niebiesko-biało-niebiescy podtrzymują passę bez porażki o kolejną rundę i dopisują ponownie 3 punkty.

I połowa

Jako pierwsi do bramki rywali trafili gospodarze po rzucie Filipa Fąfary, na co szybko i skutecznie odpowiedział Miha Zarabec. Następnie płocczanie odnotowali stratę i dodatkowo karę dwóch minut za przetrzymanie piłki otrzymał słoweński rozgrywający w szeregach Nafciarzy. Mimo gry w przewadze drużyna z Legionowa nie wykorzystała swojej szansy w ataku, a po tym Niebiesko-biało-niebiescy wykluczyli z gry Kamila Cioka, jednakże Tin Lucin nie pokonał miejscowego bramkarza z linii 7. metra. Chwilę później paradę pomiędzy słupkami zanotował również Marcel Jastrzębski, a dla gości ze skrzydła punktował Marcel Sroczyk, a wkrótce po tym również Filip Michałowicz. W kolejnej akcji po błędzie podopiecznych trenera Michała Prątnickiego na prowadzenie 4:1 Wiślaków wyprowadził Tomas Piroch. Widząc zwiększającą się coraz bardziej przewagę przyjezdnych o czas poprosił szkoleniowiec zespołu Zepter KPR Legionowo. Po wznowieniu miejscowym udało się przełamać szyki obronne ORLEN Wisły Płock i po 7 minutach gry zdobyć drugą bramkę. W 10. minucie spotkania legionowianinie zdobyli trafienie kontaktowe.

W następnej akcji na ławkę kar odesłany przez sędziów został Filip Fąfara, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Krajewski. Chwilę później arbitrzy ponownie zarządzili rzut karny dla płocczan, z którego do bramki gospodarzy trafił Miha Zarabec. W kolejnym ataku celny rzut oddał Kiryl Samoila, a po tym gospodarze wykluczyli z gry Mirsada Terzicia, jednakże z siódmego metra nie pokonali Marcela Jastrzębskiego. Wkrótce po tym karę dwóch minut otrzymał również Dawid Dawydzik, natomiast miejscowi mimo gry w przewadze zgubili piłkę. Następnie na ławkę kar za faul na rywalu udał się Krystian Wołowiec, lecz płocczanie również nie zakończyli pozytywnie ataku. W 18. minucie meczu drużyna z Legionowa przełamała swoją niemoc strzelecką i ponadto karę dwuminutowe wykluczenie otrzymał Kiryl Samoila. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec, po czym Marcela Jastrzębskiego z dystansu pokonał Kamil Ciok.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej części gospodarze doszli Wiślaków na jeden punkt, jednakże trwało to tylko moment, bo szybko i skutecznie odpowiedział na to Tomas Piroch. Chwilę po tym Kacper Zacharski obronił rzut ze skrzydła, a jego koledzy wykluczyli z gry Mirsada Terzicia i ponownie zmniejszyli dystans do Niebiesko-biało-niebieskich do jednego trafienia. Następnie z koła na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik, a dla Legionowa punktował Jakub Brzeziński. W 27. minucie podopieczni Michała Prątnickiego po rzucie Mateusza Chabiora doprowadzili do wyrównania. Widząc sytuację na boisku o przerwę zmuszony był poprosić trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu karę dwóch minut otrzymał Krystian Wołowiec, a z 7. metra Kacpra Zacharskiego pokonał Miha Zarabec. W 29. minucie o czas poprosił szkoleniowiec zespołu Zepter KPR Legionowo – Michał Prątnicki. Po przerwie podyktowanego przez sędziów rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Chabior, a wkrótce gola zdobył Gergo Fazekas wykluczając przy tym Filipa Fąfarę. Przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu do bramki rywala trafiali zarówno gospodarze jak i goście w związku z czym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10 z korzyścią dla płocczan.

II połowa

Drugą połowę od trafienia kontaktowego rozpoczęła drużyna z Legionowa, lecz wkrótce dystans do dwóch bramek ponownie zwiększył Przemysław Krajewski. Po stracie gospodarzy na 3-punktowe prowadzenie Nafciarzy wyprowadził strzelając drugi raz z rzędu Przemysław Krajewski. Następnie Marcela Jastrzębskiego pokonał Sławomir Lewandowski, a wśród Wiślaków celny rzut oddał Tin Lucin. W kolejnej akcji płocki bramkarz wybronił strzał miejscowych, którzy po tym popełnili błąd zmiany przez co musieli grać 2 minuty w osłabieniu. Chwilę po tym 16 gola dla Niebiesko-biało-niebieskich zdobył Tomas Piroch, a po tym na ławkę kar odesłany został Lovro Mihić, jednak mimo gry w przewadze legionowianinie nie zakończyli pozytywnie ataku. Następnie po stracie podopiecznych trenera Sabate do pustej bramki trafiał Krystian Wołowiec, na co szybko i skutecznie odpowiedział Niko Mindegia. Po faulu w ataku zespołu z Legionowa na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch.

Widząc 5-bramkowe prowadzenie ORLEN Wisły Płock o czas postanowił poprosić trener miejscowych – Michał Prątnicki. Po wznowieniu atak jego podopiecznych zakończył się fiaskiem, a wkrótce po tym płocczanie powiększyli dystans do gospodarzy wykluczając przy tym Krzysztofa Tylutkiego z gry. Następnie zespół z Legionowa odnotował stratę, co skrzętnie wykorzystał Tomas Piroch trafiając z wrzutki. Chwilę po tym Legionowianinie ponownie stracili piłkę, dzięki czemu płocczanie oddali celny rzut na pustą bramkę. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Mateusz Chabior, na co szybko odpowiedział ze skrzydła Filip Michałowicz. W 45. minucie gola dla gospodarzy zdobywał z koła Sławomir Lewandowski, a po nieskutecznym rzucie Dawida Dawydzika, Zepter KPR Legionowo zmniejszył dystans do gości.  Następnie po raz 3 w spotkaniu punktował Przemysław Krajewski, na co odpowiedział Mateusz Chabior. W 48. minucie piłkę w bramce rywala umieścił Kiryl Samoila, a wkrótce po tym wtórował mu Filip Michałowicz wyprowadzając ORLEN Wisłę Płock na 8-punktowe prowadzenie.

10 minut przed końcem na ławkę kar odesłany został Kiryl Samoila, jednak swojej szansy w ataku nie wykorzystali miejscowi, po czym na listę strzelców z kontry wpisał się Tomas Piroch. Następnie dla zespołu z Legionowa punktował Damian Pawelec, a po faulu w ataku gości, bramkę zdobył również Filip Fąfara. Chwilę po tym czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Kamil Ciok, natomiast z rzutu karnego nie trafił Miha Zarabec. W kolejnej akcji Marcel Jastrzębski zatrzymał gospodarzy, a jego koledzy powiększyli dystans do miejscowych do 8-bramek. W 54. minucie dwuminutowe wykluczenie otrzymał Marcel Sroczyk, a ze skrzydła na listę strzelców wpisał się Jakub Brzeziński. Wkrótce po tym celny rzut oddał Gergo Fazekas, a na ławkę kar odesłany został Damian Pawelec. Następny atak pozycyjny pozytywnie zakończył Mateusz Chabior, na co szybko odpowiedział Kiry Samoila. Chwile po tym paradę pomiędzy słupkami zanotował Marcel Jastrzębski, a po tym bramkę zdobył Lovro Mihić. W 59. minucie na 10-punktowe prowadzenie Nafciarzy wyprowadził Marcel Sroczyk. W kolejnej akcji czerwoną kartkę z gradacji otrzymał Kiryl Samoila, a podyktowanej siódemki nie wykorzystał Filip Fąfara. Ostatecznie mecz 13. serii zakończył się wygraną ORLEN Wisły Płock 32:22.

Zepter KPR Legionowo (10:12) 22:32 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski– Daszek, Zarabec 4, Lucin 2, Piroch 6, Fazekas 5, Krajewski 3, Terzić, Samoila 3, Dawydzik 1, Perez, Mihić 2, Mindegia 1, Sroczyk 2, Michałowicz 3.

Zepter KPR Legionowo: Zacharski, Lijestrand – Chabior 8, Fąfara 3, Wołowiec 3, Lewandowski 3, Brzeziński 2, Ciok 2, Pawelec 1, Laskowski, Adamczyk, Tylutki, Maksymczuk.

Zepter KPR Legionowo (18 min kar) : ORLEN Wisła Płock (18 min kar)