W poniedziałkowy wieczór ORLEN Wisła Płock stawiła czoła Górnikowi Zabrze w pierwszym pojedynku półfinałowym ORLEN Superligi. Spotkanie, którego losy ważyły się do samego końca, padło łupem Niebiesko-Biało-Niebieskich, którzy ostatecznie wygrali w hali Pogoń 31:30.

I połowa

Pierwsze spotkanie półfinałowe bramką otworzył Miha Zarabec, po czym pierwsze trafienie dla gospodarzy dopisał Dmytro Ilchenko. Chwilę później karę dwóch minut otrzymał Sebastian Kaczor, jednakże grający w przewadze płocczanie nie zakończyli akcji powodzeniem. Następnie na listę strzelców wpisał się Lukas Morkovsky, wykluczając przy tym z gry Leona Susnje. Wkrótce po tym szyki defensywne zabrzan przełamał Niko Mindegia, a dzięki skutecznej interwencji Marcela Jastrzębskiego to samo uczynił także Gergo Fazekas. Kolejny atak pozycyjny miejscowych nie zakończył się bramką, a dodatkowo za utrudnianie gry płocczanom na ławkę kar odesłany został Damian Przytuła. W 7. minucie w szeregach Nafciarzy punktował Niko Mindegia, na co szybko i skutecznie z koła odpowiedział Dmytro Ilchenko. Chwilę później ze skrzydła do wyrównania doprowadził Dmytro Artemenko, po czym trafienie dla płocczan dołożył Miha Zarabec, który następnie otrzymał karę dwóch minut. W kolejnej akcji Marcela Jastrzębskiego pokonał Taras Minotskyi, a dzięki obronie Piotra Wyszomirskiego to samo uczynił Dmytro Ilchenko.

W 12. minucie rywalizacji bramkę zdobywał Tin Lucin, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Dmytro Artemenko. Po nieudanej próbie rzutowej Tomasa Pirocha dystans do gości powiększył Jakub Szyszko. Następnie na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch, po czym padł gol autorstwa Tarasa Minotskyiego. Dzięki obronie Piotra Wyszomirskiego w szeregach gospodarzy punktował również Rennosuke Tokuda. Chwilę później dla płocczan trafiali kolejno Miha Zarabec oraz Tin Lucin. Wkrótce po tym podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Jakub Szyszko. W kolejnej akcji celny rzut oddawał Miha Zarabec, natomiast dla miejscowych to samo uczynił Taras Minotskyi.

Na niecałe 10 minut przed końcem drugiej połowy gola zdobywał drugi raz z rzędu Taras Minotskyi, a chwilę po tym trafieniem wtórował mu Lukas Morkovsky, wykluczając przy tym Tomasa Pirocha. Następnie przestój bramkowy gości zakończył Gergo Fazekas, po czym w szeregach gospodarzy punktował Taras Minotskyi. W kolejnej akcji na ławkę kar odesłany został Sebastian Kaczor, a z linii 7. metra nie mylił się Tin Lucin. W wyniku nieudanego ataku zabrzan dystans do nich pomniejszył Lovro Mihić. W 26. minucie o czas poprosił szkoleniowiec Górnika Zabrze – Tomasz Strząbała. Po wznowieniu Marcela Jastrzębskiego pokonał Lukas Morkovsky, a wkrótce po tym na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas. Chwilę później swoją szansę w ataku wykorzystał Dmytro Artemenko, na co szybko i skutecznie trafieniem z koła odpowiedział Dawid Dawydzik. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę Abel Serdio zdobył bramkę kontaktową, dzięki czemu płocczanie zeszli do szatni z jednym golem straty – 16:17.

II połowa

Drugą połowę trafieniem rozpoczął Gergo Fazekas. W bramce Nafciarzy pojawił się Mirko Alilović, który obronił rzut. Następnie gola zdobył Abel Serdio, a na kontrę wybiegł Michał Daszek i zakończył akcję trafieniem. Chwile później bramkę rzucił Dmytro Ilchenko, a wkrótce po tym na listę strzelców wpisał się Lovro Mihić. W kolejnym ataku pozycyjnym Mirko Alilovicia pokonał Jakub Szyszko, po czym punktowali płocczanie, wykluczając przy tym z gry Dmytro Ilchenko. Następnie drużyna z Górnika straciła piłkę, jednak rzut Nafciarzy obronił Kacper Ligarzewski. W 35. minucie na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, a chwilę później o czas poprosił trener gospodarzy – Tomasz Strząbała. Po wznowieniu szyki obronne gości przełamał Taras Minotskyi, Kacper Ligarzewski ponownie obronił rzut i kolejne trafienie dołożył Taras Minotskyi.

W kolejnej akcji skuteczną interwencję zanotował Kacper Ligarzewski, jednakże po tym Górnik stracił piłkę, co skrzętnie wykorzystał Michał Daszek. Chwilę później karę dwóch minut dostał Mirsad Terzić, a bramkę rzucił Lukas Morkovsky. Następnie po udanym ataku pozycyjnym Nafciarze wychodzą na 2-bramkowe prowadzenie. W 46. minucie Jakub Szyszko nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego, natomiast w szeregach Wiślaków punktował Michał Daszek. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Przemysław Krajewski, jednakże mimo gry w osłabieniu Niebiesko-biało-niebiescy zdobywają bramkę, wykluczając przy tym z gry Dmytro Ilchenko. Na niecałe 10 minut przed końcem rywalizacji o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie padają dwa trafienia ze strony Zabrzan, karę dwóch minut otrzymuje Rennosuke Tokuda, a na listę strzelców wpisuje się Gergo Fazekas.

W kolejnej akcji padł gol autorstwa Dmytro Artemenko, a na ławkę kar odesłany został Tomas Piroch. Pomimo gry w osłabieniu w szeregach płocczan punktował następnie Gergo Fazekas, na co dwoma trafieniami z rzędu odpowiedział Lukas Morkovsky. Chwilę później karę dwóch minut otrzymał Abel Serdio, jednakże nie przeszkodziło to płocczanom w dopisaniu bramki na swoje konto. Następnie na ławkę kar odesłany został również Leon Susnja, a na listę strzelców wpisał się Taras Minotskyi. Niecałe 30 sekund przed zakończeniem rywalizacji o czas poprosił szkoleniowiec Nafciarzy – Xavi Sabate, Po wznowieniu gospodarze przejęli piłkę, jednakże oddali niecelny rzut. Po 60 minutach rywalizacji na tablicy widniał wynik 31:30 z korzyścią dla ORLEN Wisły Płock.

Górnik Zabrze (17:16) 30:31 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 2, Zarabec 5, Lucin 3, Piroch 1, Sroczyk, Serdio 2, Susnja, Fazekas 10, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Zhitnikov.

Górnik Zabrze: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 3, Tokuda, Morkovsky 7, Bachko, Krępa, Artemenko 5, Krawczyk, Mauer, Ivanović, Bogacz, Minotskyi 10, Kaczor 1, Ilchenko 4, Przytuła.

ORLEN Wisła Płock (18 min kar) : Górnik Zabrze (14 min kar)