Spotkanie w 2. minucie otworzył zawodnik gospodarzy – Bartosz Kowalczyk. Grupa Azoty Unia Tarnów odpowiedziała w 6. minucie bramką Marcela Zdobylaka. Na tablicy było 1:1. Chwilę później za sporną sytuację po 2 minuty kary otrzymali Konrad Pilitowski i Albert Sanek. W 8. minucie Mateusz Kus otrzymał 2 minuty kary i przez chwilę kaliszanie grali w czterech w polu. Sytuację wykorzystali tarnowianie, którzy za sprawą trafienia Michała Słupskiego wyszli na prowadzenie 1:2. Chwilę później wyrównał jednak Michał Drej. W 10. minucie na tablicy było 2:2. W 12. minucie Mateusz Kus otrzymał druga karę dwuminutową. Mimo to w 13. minucie na prowadzenie 4:3 gospodarzy wyprowadził Miłosz Bekisz. W 18. minucie przy stanie 5:3 o czas poprosił trener gości Marcin Janas. Po czasie rzucił Aliaksandr Bushkou, na co szybko odpowiedział Tomas Nejdl. W 21. minucie po bramce Matiji Starcevica kaliszanie prowadzili czterema trafieniami – 8:4. Ostatecznie gospodarze utrzymali prowadzenie do końca, wygrywając pierwszą część spotkania 12:8.

Drugą połowę trafieniem otworzył Tomas Nejdl, a chwilę później podwyższył Michał Drej. W 32. minucie Energa MKS Kalisz prowadziła 14:8. Siedem minut później, przy stanie 17:11 o czas poprosił trener Marcin Janas. Na dziesięć minut przed końcem gospodarze prowadzili różnicą siedmiu trafień 22:15. Po bramce Mateusza Kusa w 51. minucie na 23:15 o czas poprosił trener gości. Wskazówki jednak nie dały zamorzonego efektu. Energa MKS Kalisz wygrała 28:22 i zainkasował trzy punkty do superligowej tabeli.

MVP spotkania został wybrany bramkarz Krzysztof Szczecina, który bronił na poziomie 38 proc.

Sponsorem tytularnym Energa MKS-u Kalisz jest Energa Grupa ORLEN.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:22 (12:8)

Energa MKS Kalisz: Szczecina (38 proc.) – Starcević 2, Nejdl 3, Kowalczyk 2, Kus 5, Drej 5, Kucharzyk, Biernacki 1, Pilitowski 3, Molski 3, Bekisz 3, Karpiński, Antolak 1

Kary: 12 minut (po 4 minuty – Kus, Pilitowski, po 2 minuty – Kucharzyk, Biernacki)

Karne: 1/1

Grupa Azoty Unia Tarnów: Wysocki (25 proc.), Małecki (21 proc.) – Zdobylak 3, Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 5, Małek 1, Bushkou 1, Smolikau 2, Adamski 2, Słupski 2, Parovinchak 3, Sikora 1, Mrozowicz, Tokarz

Kary: 8 minut (4 minuty- Sanek, po 2 minuty – Parovinchak, Tokarz)