Mecz ćwierćfinałowy PGNiG Pucharu Polski pomiędzy Azotami-Puławy a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski rozpoczął się minutą braw dla ukraińskich bohaterów broniących swojej ojczyzny przed brutalnym i bezwzględnym najeźdźcą z Rosji.

Po gwizdku oznajmiającym rozpoczęcie spotkania Azoty-Puławy postanowiły zaznaczyć na czyim terenie rozgrywa się spotkanie i po kilku szybkich i udanych akcjach na tablicy ukazał się wynik 6:0 dla gospodarzy. Goście z Piotrkowa Tryb. swoją pierwszą bramkę zdobyli w 6 minucie meczu. Jednak po chwilowym szoku spowodowanym zaskakującym początkiem w 10 minucie zmniejszyli stratę do 3 bramek (6:3). Kolejne minuty pokazały zmianę tempa meczu, które przyniosło próby budowania złożonych akcji ale również powodowały straty i błędy w obu drużynach. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zapewnić swoim kibicom sportowe emocje z najwyższej póki i dzięki temu po 20 minutach gry cieszyli się przewagą 9:6. Piotrkowianin nieskutecznie starał się nadrabiać straty z pierwszych minut meczu a nerwowość i błędy komunikacyjne na boisku nie umknęły uwadze Niebiesko-Biało-Czerwonych, którzy w tej części spotkania postanowili nie marnować okazji i budowali swoją przewagę. Dzięki temu pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Azotów-Puławy 16:10.

Początek drugiej połowy to pilnowanie przez gospodarzy zbudowanej przewagi na boisku, którzy nie pozwalali odzyskać chociażby jednej bramki straconej przez pierwsze 30 minut. Systematycznie z każdą minutą Azoty powiększały swoją przewagę w meczu kiedy w 50 minucie wynik widoczny na tablicy wynosił 27:19. Końcówka meczu nie przyniosła żadnego zaskoczenia. Gospodarze na fali głośnego dopingu kibiców zgromadzonych w Grupa Azoty Arena w Puławach nie pozwolili Piotrkowianinowi nawet pomyśleć o możliwości odrobienia części strat wygrywając cały mecz 30:24 i awansując do półfinału PGNiG Pucharu Polski.

Azoty-Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:24 (16:10)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Borucki – Przybylski 5, Podsiadło 4, Jurecki 4, Fedeńczak 4, Bachko 3, Akimenko 2, Zivković 2, Rogulski 2, Dawydzik 2, Jarosiewicz 2, Łangowski, Kowalczyk, Burzak

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Surosz 5, Mastalerz 4, Jędraszczyk 3, Doniecki 3, Stolarski 3, Matyjasik 2, Swat 2, Wawrzyniak 1, Pozarek 1, Grzesik, Pacześny, Szopa.

KS Azoty-Puławy w ramach wsparcia uchodźców z objętej wojną Ukrainy przeprowadził przed meczem zbiórkę darów, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy włączyli się w zbiórkę. Cały dochód ze sprzedaży biletów z dzisiejszego meczu zostanie przekazany na „Pomoc humanitarną dla Ukrainy od mieszkańców Miasta Puławy”, która jest prowadzona przez Urząd Miasta Puławy.