Mecze pomiędzy TORUS Wybrzeżem Gdańsk i Grupą Azoty Unią Tarnów są zawsze wyrównane. Tak też było i tym razem. W pierwszej połowie mogliśmy obserwować dobrą grę w obronie obu drużyn, przez co bramki padały dość rzadko. Obie drużyny popełniały też wiele błędów własnych. Na pewno trzeba pochwalić postawę bramkarzy Wybrzeża i Unii, szczególnie Miłosza Wałacha, który wykazał się bardzo wysoką skutecznością. Do szatni drużyny zeszły przy remisie 9:9.

W drugiej połowie gra nabrała tempa, choć otworzył ją dopiero rzut Suichi Yoshida w 33 minucie. Zawodnicy obu drużyn rzucały naprzemiennie, przez co wynik cały czas oscylował wokół remisu. Prawdziwy rollercoaster to ostatnie 10 minut spotkania. Gdy Wybrzeże wyszło na prowadzenia, Grupa Azoty Unia zaraz ich doganiała. W ostatnich 20 sekundach ponownie był remis i gdańszczanie byli w posiadaniu piłki. Niestety, nie dali rady zdobyć bramki i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne.