Gdańszczanie przewagą dwóch punktów wygrywają z Gwardią Opole w pierwszym meczu domowym rundy wiosennej. W całym spotkaniu nie zabrakło walki obu zespołów oraz fantastycznej atmosfery w hali.

Gdańszczanie jak zawsze dostarczyli widzom wielu emocji. Mecz zaczął się bardzo wyrównanie i przez większość czasu toczył się na styku. Chociaż goście objęli prowadzenie już w pierwszych minutach meczu, to zawodnicy Wybrzeża szybko odrobili straty. W 16 minucie, po rzucie Wiktora Tomczaka, Wybrzeże wyszło na prowadzenie i nie wypuściło go z rąk. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 16:15.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły na boisko w jeszcze bardziej walecznych nastrojach. Początkowo dwa celne rzuty oddał Michał Milewski i Opolanie wyszli chwilowo na prowadzenie. Po golach Pieczonki i Będzikowskiego Wybrzeże znów górowało nad rywalem. W 40 minucie Wybrzeże przejęło inicjatywę i zaczęło tworzyć znaczną przewagę nad rywalem. Gwardziści próbowali gonić wynik. W 46 minucie doprowadzili do remisu, jednak gdańszczanom udało się rzucić ważne bramki. Zawodnicy Wybrzeża powrócili do bezpiecznego dystansu punktowego i prowadzili do zakończenia meczu.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Gwardia Opole 29:27 (16:15)