Po przerwie zimowej wracają rozgrywki PGNiG Superligi. Za drużyną TORUS Wybrzeża Gdańsk czas przygotowań i meczów kontrolnych. Oprócz intensywnych treningów w hali i na siłowni podczas przerwy gdańscy szczypiorniści rozegrali trzy sparingi oraz wystąpili w roli gospodarza X Memoriału im. Leona Walleranda. Dwa z trzech meczów kontrolnych zakończyły się na korzyść gdańszczan, natomiast w Memoriale zajęli trzecie miejsce.

W meczu inaugurującym rundę wiosenną zespół TORUS Wybrzeża Gdańsk zmierzył się na wyjeździe w derbach Pomorza z MMTSem Kwidzyn. Po emocjonującej końcówce, w której poza regulaminowym czasie gry Piotr Papaj wykorzystał rzut karny, gdańszczanie wygrali przewagą jednej bramki. Natomiast drużyna Gwardii Opole odnieśli zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin po rzutach karnych.

Zespół TORUS Wybrzeża Gdańsk znajduje się na 5. miejscu ligowej tabeli z 24 punktami i bilansem ośmiu zwycięstw i sześciu porażek. Gwardziści plasują się na miejscu 10 z sumą 17 punktów. Od powrotu do PGNiG Superligi, TORUS Wybrzeże Gdańsk mierzył się z Gwardzistami 16 razy. W tym sezonie drużyny grały przeciwko sobie już dwa razy. Pierwszy raz w 2. kolejce PGNiG Superligi, w której gdańszczanie okazali się lepsi i zwyciężyli 27:23. Po raz drugi zespoły spotkały się w grudniu w meczu III rundy eliminacyjnej Pucharu Polski, w którym Opolanie wygrali po rzutach karnych.
Ten mecz na pewno przyniesie wiele emocji. Transmisja z sobotniego spotkania w Emocje TV.

Gwardia Opole – TORUS Wybrzeże Gdańsk / niedziela. 12.02.2023, godz. 15:00 / transmisja: EmocjeTV