Po 3-tygodniowych przygotowaniach, które odbywały się na kwidzyńskich obiektach sportowych, podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny. Rywalem był zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski, który przyjechał do Kwidzyna.

Początek spotkania był dość wyrównany, choć minimalną przewagę na boisku mieli gracze z Ostrowa Wlkp. W efekcie po 10 minutach gry goście prowadzili w Kwidzynie 6:3. Kwidzynianie starali się odrobić straty. W 15 minucie, po bramkach Mateusza Kosmali oraz Roberta Kamyszka, gospodarze zbliżyli się do rywali na jedną bramkę – 8:9. Niestety kolejne 10 minut gry to ponowna przewaga przyjezdnych. Kwidzynianie zdołali wówczas zdobyć tylko dwie bramki z rzutów karnych (Dawid Szcześniak), przy 4 trafieniach rywali. Po 25 minutach Ostrovia prowadziła zatem 15:10. W końcowych minutach pierwszej połowy podopiecznym trenera Bartłomieja Jaszki udało się jednak zmniejszyć rozmiar strat do 4 trafień.

Po przerwie Ostrovia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Rywale zdobyli 3 kolejne bramki i powiększyli swoja przewagę do stanu 19:12. Obowiązki w ataku przejął wówczas Wiktor Jankowski, którzy skutecznie rywalizował z obrońcami gości. Gdy wsparł go Michał Potoczny czerwono-czarnym udało się zmniejszyć rozmiary strat do 4 bramek – 17:21. Niestety na tym skończyła się dobra passa kwidzynian. Kolejne 10 minut to ponowie zaledwie 2 bramki w ataku (Igor Malczak, Dawid Szcześniak). Rywale trafili natomiast siedmiokrotnie, wychodząc na prowadzenie 28:19.

Kwidzynianie próbowali jeszcze walczyć, ale goście kontrolowali spotkanie już do samego końca. Wygraną gości przypieczętował Przemysław Urbaniak, który w ostatniej minucie pokonał bramkarza MMTS.

MMTS Kwidzyn – ARGED Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:37 (12:16)

MMTS: Zakreta, Chruściel – Grzenkowicz, Łazarczyk 2, Szcześniak 3, Kamyszek 1, Welcz 2, Potoczny 3, Jarosz 3, Kosmala 3, Malczak 1, Landzwojczak 2, Cherkashchenko 4, Chałupka 1, Jankowski 4, Lewczyk.

Ostrovia: Krekora, Balcerek, Zimny – Rybarczyk, Urbaniak, Klopsteg, Gerak, Wojciechowski, Tomczak, Krivokapić, Szych, Szpera, Łyżwa, Reżnicki, Przybylski, Gajek.