W meczu 6. serii spotkań ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała u siebie drużynę ZEPTER KPR Legionowo. W trakcie rywalizacji nie zabrakło nerwów i walki o każdy punkt. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 32:29.

Spotkanie od udanej interwencji rozpoczął Patryk Małecki. Chwilę później pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył obrotowy – Łukasz Kucharzyk. W 4. minucie na ławkę kar powędrował Dzmitry Smolikau. Rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Norbert Maksymczuk. Swoją “siódemkę” spudłował także zawodnik Unii – Vladyslav Parovinchak [1:1]. W jedenastej minucie na dwubramkowe prowadzenie drużynę z Legionowa wyprowadził Sławomir Lewandowski [3:5]. Trafienie kontaktowe dla “Jaskółek” w 15. minucie zdobył Michał Słupski [7:8].

Pomimo straty zespołu gości szansy na wyrównanie wyniku nie wykorzystał Przemysław Mrozowicz. O czas poprosił trener gospodarzy – Marcin Janas. Do remisu w 20. minucie doprowadził Jakub Adamski [10:10]. Ukarany na dwie minuty został zawodnik z Legionowa – Krystian Wołowiec. Dwie minuty przed końcem pierwszej części tarnowianie wygrywali przewagą trzech punktów [17:14]. Po 30. minutach gry to gospodarze zeszli do szatni z prowadzeniem [19:15].

Na początku drugiej połowy efektowną bramkę dla gospodarzy trafił Dzmitry Smolikau. Karę otrzymał Jakub Sikora, a rzutu z siedmiu metrów dla swojej drużyny nie wykorzystał Kamil Ciok [20:17]. W kolejnych minutach tarnowianie  podwyższali swój wynik. Dobry mecz “między słupkami” rozgrywał Małecki.  Legionowo mimo podjętej próby odrabiania strat i gola Damiana Pawelca nadal przegrywali różnicą 4 punktów [24:20]. Bezlitosny dla gości był także Smolikau. Zawodnik Unii trafił w 45. minucie swojego 6. gola [25:21].

Rzut karny dla Legionowa wykorzystał Mateusz Chabior. Jedenaście minut przed końcem spotkania gracze Michała Prątnickiego zdołali prawie w całości odrobić przewagę Unii [26:25]. Rewelacyjną bramkę na swoim koncie zapisał Kamil Ciok. Chabior wykorzystując swoją “siódemkę” doprowadził do remisu [28:28]. W 56. minucie tarnowianie ponownie wyszli na prowadzenie [30:28]. O czas poprosił trener gości. Podopieczni Marcina Janasa zwyciężyli spotkanie wynikiem 32:29.  MVP meczu został Patryk Małecki.

Unia: Małecki (35%), Wysocki – Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 8, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 1, Smolikau 8, Adamski 3, Słupski 4, Parovinchak 2, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz 1, Tokarz

Kary: Smolikau (2 razy) , Adamski, Parovinchak, Sikora

Karne: 2/3

Legionowo: Zacharski (15%), Szałucki (35%) – Brzeziński 4, Maksymczuk, Kostro, Klapka, Fąfara, Bogudziński, Pawelec 2, Lewandowski 6, Adamczyk 2, Tylutki, Wołowiec 3, Chabior 5, Laskowski 1, Ciok 6

Kary: Wołowiec, Maksymczuk, Tylutki, Ciok