Wynik meczu otworzył Jakub Będzikowski zdobywając gola na 0:1 dla gości z Gdańska. Jako pierwszy w imieniu gospodarzy odpowiedział Kamil Adamczyk 1:2. Przez pierwsze minuty walka pomiędzy dwiema drużynami toczyła się punkt za punkt, aż do momentu dobrej interwencji Kornela Poźniaka po rzucie Sławomira Lewandowskiego (7:9). Dwupunktowa przewaga gdańszczan utrzymywała się aż do 19 minuty. Po udanej kontrze, wykorzystanym rzucie karnym przez Piotra Papaja oraz skutecznym rzucie Nejca Zmavca już w 21 minucie tablica wskazywała wynik 12:17. Słabo w defensywie spisywali się gracze Legionowa, co dalej wykorzystywali goście. Sprytne zagranie Mateusza JachlewskiegoMacieja Papiny dało pięciopunktową przewagę Energi Wybrzeże Gdańsk (15:20). Do końca pierwszej połowy poderwać próbowali się podopieczni Michała Prątnickiego, zmniejszając dystans punktowy po rzutach Brzezińskiego, Maksymczuka i Pawelca. Jednak to goście przypieczętowali premierową partię 20:23.

Drugą odsłonę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli legionowianie. Szybko, bo już w 33 minucie po bramce Mateusza Chabiora, wyrównani wynik do 24:24. Czasem dla gdańszczan ratowali się trenerzy, Mariusz Jurkiewicz i Jakub Bonisławski. Minutę później, gol Sławomira Lewandowskiego dał gospodarzom pierwsze prowadzenie w meczu (25:24). Energa Wybrzeże Gdańsk potrzebowała w tamtym momencie przebudzenia, po serii goli 7:1 na korzyść KPR. Przebudzenie to zapoczątkowali Rafał Stępień oraz Maciej Papina, doprowadzając do remisu 28:28. Ostatnie 20 minut gry to wiele dobry interwencji bramkarskich, m.in. obrona dobitki Damiana Pawelca przez Kornela Poźniaka, przy stanie 29:30. Nie da się ukryć, że obu drużynom zależało na zdobyciu pierwszych punktów do ligowej tabeli. Do ostatnich minut spotkania toczyła się zacięta walka. Ostatecznie jednak, zwycięstwo Energi Wybrzeże Gdańsk przypieczętował Patryk Siekierka, który po podaniu Rafała Stępnia zdobył 36 punkt dla gdańszczan. Chwilę później a Arenie Legionowo rozbrzmiał końcowy gwizdek, co oznaczało zwycięstwo gości 35:36.